Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Állandó orrvérzés, ti mit...

Állandó orrvérzés, ti mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés
Két hónapja kezdődött, hogy az orrom folyamatosan csak vérzik. Kétszer sütötték be a kórházban, de ahányszor a seb már leválik, akkor rögtön újra kezd vérezni, s jobban, mint azelőtt. A vérnyomásomat nézték, de azzal minden rendben van. Két hete szombaton annyira megindult, hogy csurom véres lettem és már szédültem is. Az előtt egy héttel is megindult, de nem annyira. Utolsó alkalommal betömték, de nem sütötték be. Szedem a gyógyszert, amit felírtak. Most megint kezd vérezni, s a seb is válik le. Félek újra megismétlődik, de leginkább attól, hogy éjszaka indul meg, mikor alszom...!

2013. nov. 9. 01:11
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy az orvos azt mondta, hogy értágulás okozza....
2013. nov. 9. 01:12
 2/11 anonim ***** válasza:
orvostanhallgató vagyok,,hát az orvosod hamar kijelentette az orrvérzés okát,jelentős vizsgálatok nélkül,ez szomorú:(,,sztem menj el másik orvoshoz,,,sokminden okozhat állandó orrvérzés pl.:gyulladt orrpolipok,veszélyes betegség a juvenilis (orrgarati) fibróma(polipok),de ez leginkább gyerekkorban és fiúknál fordul elő,,hemofíliás és kardiovaszkuláris ,viszont írtad h a vérnyomásod rendben van,viszont lehet a bal szívfélhez csatlakozó véna billentyűjének a szűkülete ami miatt megnő a nyomás és ez kapillárisrepedést(hajszálérrepedést)okoz,,,egyes máj és vesebetegségek esetén csökken bizonyos véralvadási faktorok száma(fehérjék)ami miatt vérzékenyebb lesz a beteg,ugyanis a véralvadási faktorok a vérlemezkékkel együtt felelősek a véralvadásért(természetesen a fibrinogén nevű fehérjével együtt,ha már itt tartunk,akkor fontos megemlíteni az A és B vérlemezkék számának csökkenését,ami a kezdődő hemofília(vérzékenység)első tünete vagy funkciójának zavara,,,amire a te orvosod gondolhat az Osler-kór lehet,ami egy öröklött betegség,az érfejlődési probléma,a bőr és a nyálkahártyaerei gombolyagszerűek lesznek,kitágulnak és könnyen megrepedhetnek,arterioszklerózis(érszűkület)esetén szinte mindig csak az orr hátsó részében van vérzés,tehát ezt kizárnám,de lehet akár felső légúti fertőzés is,bár nem írtál erre utaló tüneteket,,ebben az esetben a bőr és a nyálkahártya kapillárisai gyulladnak be,,,akár C-vitamin hiány is okozhatja(nemcsak skorbut lép fel a hiányában),,,amit tudnék neked tanácsolni,h menj el egy másik orvoshoz,vagy ha volt rendes kivizsgálás,akkor valószínű az Osler-kór(nem írtad,h rendesen kivizsgáltak-e)
2013. nov. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
az előző vagyok:'hemofíliás és kardiovaszkuláris' betegségre is utalhat,,ez lemaradt:'betegségre is utalhat'
2013. nov. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mielőtt elkezdődött ez a vérzés, szedtél valamilyen gyógyszert, táplálékkiegészítőt, vitaminkészítményt? Szoktál alkoholt inni, dohányozni, koffeinos- vagy energiaitalokat inni? Ha a válasz igen, akkor ezeket kéne megpróbálni elhagyni egy időre, aztán kiderül, volt-e közük hozzá.


Viszont ahogy a korábbi válaszoló mondta, ennek komolyabban utána kellene járni, mert elég durva tünetnek tűnik. Nem kell viszont egyből megijedni, mert egy durva tünet nem feltétlenül jelez durva betegséget. Az a baj egyébként, hogy szokás szerint kaptál tüneti kezelést (besütés, gyógyszer), de az okot nem különösebben próbálták kideríteni. Keress másik orvost, és ne hagyd, hogy könnyen lerázzanak!


Ha az orvosok nem jutnak semmire, vagy sokáig húzódik a kivizsgálás, esetleg megpróbálhatnál csalánteát inni. Én úgy tapasztalom, hogy elég jó hatású sok mindenre. Viszont lehet, hogy nem szabad az éppen szedett gyógyszereid mellett inni, úgyhogy erről kérdezd meg az orvosodat! Gyógyszertárban vegyél, de ne filtereset, hanem szálasat! Fél liternél kicsit több vizet forralj fel, kapcsold le, majd rakj bele egy púpozott kanállal a teából! Tedd rá a fedőt, és hagyd 10-15 percet állni! Ne fém vagy teflonbevonatú edényt használj, hanem üveg, porcelán vagy sértetlen zománcozottat! Szűrd le, aztán iszogasd meg egy nap alatt ezt a fél litert, de ne egyszerre, hanem elosztva egész napra. Csináld ezt 1-2 hétig, aztán meglátod. Az első pár napban egyébként lehet, hogy rosszabb lesz tőle, és csak utána jobb, ezért ha esetleg jobban előjön tőle az orrvérzés, akár durvábban is, szerintem ne hagyd abba, még pár napig próbáld inni, hogy kiderüljön, tényleg rosszabb-e tőle, vagy csak átmeneti ez a rosszabbodás, és utána javul a helyzet. Ha netán segítene, és 1-2 hét után jobban vagy, akkor abbahagyhatod. Mindenesetre ha már 1 hónapja iszod, akkor 1 hónap szünetet kell tartani, mert elég durva hatásúak a gyógynövények, azokat sem szabad nyakra-főre fogyasztani.


Csak javasoltam dolgokat, remélem segítettem, de mindenesetre óvatosan a leírtakkal, mert nem vagyok orvos.

2013. nov. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló vagyok. Pár kiegészítést még hozzátennék a leírtakhoz.


A csalánteába 1 púpozott evőkanállal rakj, ne kiskanállal, és inkább fél nap alatt iszogasd meg, mert egy nap alatt már megromolhat. (Kamillatea például megzöldül ennyi idő alatt.)


Esetleg, ha csapvizet szoktál inni, próbálj meg helyette PI-vizet (gyógynövényboltban lehet kapni, vagy interneten rendelni) vagy ásványvizet. Ha pedig ásványvizet iszol, próbálj meg helyette csapvizet vagy PI-vizet. Nekem például ásványvíztől is van minden bajom, ha egy nap egy másfél literes üveggel megiszok. A csapvízben meg lehet minden sz*rság. Nálunk fémdarabkák is voltak egy időben. :) Mondjuk nem hiszem, hogy ettől van bajod, de egy próbát talán megér.


Egyébként szedtél mostanában valamilyen gyógyszert, főleg antibiotikumot, fogamzásgátlót vagy nem-szteroid gyulladáscsökkentőt (aspirin, ibuprofen, naproxen stb. tartalmú gyógyszerek)? Állítólag ezekből már kevés is komoly változást okozhat a bélflórában, ami mindenféle bajokhoz vezethet az arra érzékenyebbeknél, ezért csak nagyon indokolt esetben kéne ilyesmiket fogyasztani. Engem például egy durva antibiotikum-kúra tett taccsra, de úgy, hogy évekig kb. élőhalott voltam. Probiotikummal, kefírrel, élőflórás joghurttal, esetleg aludttejjel tudsz talán ezen segíteni, ha ilyesmiről van szó. Meg nekem a csalántea is sokat segített. Esetleg, ha tudsz angolul, ezt érdemes elolvasni: [link]


De még egyszer mondom, vizsgáltasd ki a dolgot orvossal mindenképpen!

2013. nov. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Elsősorban is szívvizsgálatom pár hónapja volt és az eredmények teljesen jók voltak. Volt már vérvételem is. Minden rendben van. Nem cigizek, nem kávézok...stb.

Most írt fel nekem Rutascorbin-t és azt szedem. Ezen kívül szedek Rivotrilt....!

2013. nov. 9. 16:58
 7/11 anonim ***** válasza:
az első válaszoló vagyok,úgy látom,h akkor volt rendes kivizsgálás,akkor biztosan Osler-kórod van(amit az orvosod mondott),mert ez az értágulati betegség,ezt egyébként írtam is:)
2013. nov. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a Rivotrilt, így nem tudom, hogy szabad-e elhagyni egyik napról a másikra. Ha te sem tudod, akkor orvostól kéne megkérdezni. Én mindenesetre biztosan megpróbálnám néhány hétre/hónapra teljesen elhagyni, még akkor is, ha a betegtájékoztató vagy az orvos szerint nem okozhat orrvérzést. És vele együtt a másik felírt gyógyszert is el kéne hagyni, ha lehet. Tehát azt lenne jó megtudni, hogy akkor is van-e az orrvérzés, ha semmit nem szedsz.
2013. nov. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mikor elkezdődött az orrvérzés, akkor semmit nem szedtem! A Rivotrilt állandóan nem szabad szednem. Már sok ideje szedtem és most épp javulóban vagyok azzal az állapottal, ami miatt kellett. Hónapokig szüneteltettem és nem rég kezdtem újra. De az előtt jött elő ez az egész.
2013. nov. 10. 02:31
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor nem tudok mást mondani, mint amit eddig írtam. A 4., az 5. és a 8. hozzászólás volt az enyém.
2013. nov. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!