Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kb. két hete hasmenésem volt,...

Csilla93 kérdése:

Kb. két hete hasmenésem volt, szedtem rá immodiumot. El is múlt. Kb 1 hete viszont reggelente megint hasmenésem van és gyomorszájnál fáj. Lehet a bélflóra károsodás miatt? Aktíviát is eszem közbe, ami sokat segít. De szedhetek baj nélkül Normafloret?

Figyelt kérdés
Nem fog tőle jobban fájni a hasam?nem szeretnék fölöslegesen gyógyszert szedni,úgy hogy nemtudom mi bajom.igaz 2 nap múlva megyek orvoshoz,de szeretnék már jobban lenni!Segítsetek!

#Normaflore?
2013. nov. 12. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a bélflóra miatt, de az is lehet, hogy nem vírusos, hanem egy bakteriális fertőzésed volt, ami miatt ment a hasad. És mivel a baktériumok csak úgy maguktól nem igazán pusztulnak el, ezért csak egy kicsit visszább húzódott a fertőzés, de most újra előjött.

A probiotikum mindenképpen hasznos, de ha mész orvoshoz, akkor lehet egy széklettenyésztés sem ártana.

2013. nov. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Aktívia, meg bifidus aktiregularis... na ne.

Kerüld a tejtermékeket, a savas ételeket. Citrusokat (narancs, citrom, mandarin). Szerintem a gyomroddal van valami. Van egy baktérium ami ha elszaporodik a gyomrodba akkor ilyen tüneteket okoz. Ezt csak antibiotikum kúrával tudják kezelni! Fontos hogy kezeljék időben, mert hosszútávon fekélyt okoz.

2013. nov. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Heliobakter pylori. Na ezt is megnéztem neked.

Olvass utána a témának és gyomor kímélő kajákat egyél! Az Aktíviát dob ki a fenébe, szart se ér.

2013. nov. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!tényleg használt valamenyit az aktívia.már annyi mindent olvastam h mitől lehet hasmenés,hasfájás.. :§ vki azt mondta h lehet h vakbél.. remélem hogy semmi komoly.. :/ van még más bajom ezen kívül is sajna.. :(
2013. nov. 12. 17:36
 5/6 anonim válasza:
Szedhetsz Normaflore-t. De komolyabb bélflóra károsodás esetén gyakorlatilag semmit sem ér, mivel nagyon alacsony csira-számú készítmény, ráadásul nem bélazonos bacikat tartalmaz. Ilyenkor valami erősebb dolgot szoktak ajánlani. Amikor kórházba voltam, ott adták a bonolact-os Re+general kapszulát. Ha jól tudom valami extra erős csira-száma van,engem se-perc alatt helyrerakott. Azóta mindig azt veszem...
2013. nov. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tegnap ügyeleten voltam.vmi bélgyulladásom van.ott normafloret és Apo-Famotidint írtak fel!Háziorvos is mondta hogy azt szedjem.mondta kontrollra ha úgy van menjek el hétfőn.Remélem hogy használ!:) Bízom benne erősen! :)Mégegyszer köszönöm a segítséget.
2013. nov. 14. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!