Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elég kényes a kérdés? Kb 1...

Mcagi kérdése:

Elég kényes a kérdés? Kb 1 hete megfáztam borzasztóan köhögtem.2 napja a combom belsö felén az intim rész határán jött egy csomó ami iszonyatosan fáj piros és kemény kb 2 babszemnyi a mérete.

Figyelt kérdés
Felette 2-3 cm re a bikinivonalnál véraláfuásos is és kb a csomo elött ott is fájt. Mi lehet? Netán sérv?

2013. nov. 17. 18:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez lehet a baj:


[link]

2013. nov. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem a nagyajkamon van hanem a combomon a fene essen bele :(
2013. nov. 17. 18:46
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem Bartholini-cysta. A Bartholini-cysta a kisajkakon a hüvelybemenetnél jelenik meg nem a comb és az intim terület határán. De nem is tűnik sérvnek,inkább egy ott található nyirokcsomó gyulladt be,vagy egy faggyúmirigy tömődött el és gyulladt be. Menj el orvoshoz!
2013. nov. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Probáltam nyomni hátha mert már a nyakamon volt begyulladt zsirmirigy.. nem sikerült, akkor gondoltam egy szörtüszö kicsipkedtem ami volt benne mondhatom orditani tudtam volna de ettöl sem lett jobb...tényleg marad a háziorvos.
2013. nov. 17. 18:50
 5/11 anonim ***** válasza:
Ne nyomkodd !!!!Én egyébként nyirokcsomóra tippelek ,az a legjobb ha minél hamarabb orvoshoz mész . Nyugi :-) Reméljük valami banális oka van ;-) .
2013. nov. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jobb lenne bőrgyógyásznak megmutatni.
2013. nov. 18. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem sérv, de azért mutasd meg orvosnak.

A sérvet úgy szokták ellenőrizni, hogy ráteszed a kezed, és ha köhögsz, akkor megkeményedik. Egy új, nem túl nagy sérv pedig reggelre legtöbbször szinte teljesen visszahúzódik. És nem a combon van, hanem a hasfalon.

2013. nov. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát az van hogy kimentem a háziorvoshoz össze vissza nyomkodta.. majd kijelentette "mütünk" egy begyulladt zsir mirigy . No de nem ma majd szerdán meg szurkálja tűvel.

Aztán ha nem sikerül akkor majd mennyek a sebészetre ott kiszedik. No ez volt délelött... azóta a duplájára nött még fájdalmasabb nem sokára visznek a sürgösségire . Remélem már tényleg megszabaditanak ettöl. S mégegyszer köszönöm a válaszokat.

2013. nov. 18. 14:36
 9/11 anonim ***** válasza:
Most a háziorvos ellen beszélek,de szerintem fogadd meg! Sebészeten dolgozom,ezért merem írni,hogy ne szurkálja meg,hanem menj el sebészetre. Az ilyen megtelődött,begyulladt(akkor fájdalmas,amikor gyulladt) zsír vagy faggyúmirigy felszúrástól nem fog meggyógyulni.Először a gyulladást kell lehúzni,azután ha megmarad a csomó,tokjával együtt kimetszeni. Ha nem így teszik,akkor egy idő után ismét megtelődik,esetleg újra begyullad.
2013. nov. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hétfön este meg is operálták helyi érzéstelenitéssel azt mondta a doki aki iszonyat rendes és jó fej volt hogy fekély volt . Volt volt most gyógyulgatok. Tényleg köszönöm a válaszokat.
2013. nov. 20. 12:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!