Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » S. O. S. A barátom már 3...

Kitti.a kérdése:

S. O. S. A barátom már 3 napja lázas és nem segit semmi gyogyszer. Mit ajánlanatok? Torka nem faj, de nagyon gyenge.

Figyelt kérdés

2013. nov. 18. 17:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Orvos mit mondott?
2013. nov. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Csak holnap tudunk orvoshoz menni, de nagyon gyenge a láztól. Gondoltam hátha kapok valami használható tanácsot addig.
2013. nov. 18. 17:26
 3/13 anonim ***** válasza:

Menjen orvoshoz!

Amúgy milyen gyógyszert vett be?

2013. nov. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ibustar és Algopyrin. Ezeket vett be.
2013. nov. 18. 17:56
 5/13 anonim ***** válasza:
96%

És az Algopyrin se vitte le a lázát?

Amúgy akkor csináljon hűtőfürdőt.

Engedjen vizet a kádba, elég jól, hogy azért nagyobb részen érje a testfelületét, a víz akkor olyan 37-38 fokos legyen. Majd pedig fokozatosan engedjen hozzá hideg vizet. És hűtse el olyanra, hogy azért ne legyen jéghideg, de hűvös legyen. És ha még szükséges, akkor vizes borogatást is tehet a csuklójára, bokájára, homlokára.

2013. nov. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A borogatás már megvolt és nemrég a fürdö is, de semmi. Még mindig forró :( És dokihoz csak reggel tudunk menni ha mar rendel, de nem biztos hogy holnap rendel...
2013. nov. 18. 18:18
 7/13 cli_hlt ***** válasza:
100%
Ha csillapíthatatlan láz, akkor ügyelet. Ez komoly orvosi vészhelyzet, életveszélyessé is válhat.
2013. nov. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Épp most van orvosnál, sajos csak igy délután rendel. De még mindig nem javult. Remélem mondd valami okosat........
2013. nov. 19. 16:33
 9/13 anonim válasza:
55%
Normálisak vagytok? Már régen a sürgősségire kellett volna menni, ha a háziorvos nem rendel. Szerinted itt valaki meggyógyitja?
2013. nov. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
32%
Talán hülyeségnek hangzik, de olvastam valahol, hogy ha valaki lázas, reszelt krumplit kell a talpra tenni (pontosabban a zokniba, és úgy felhúzni a zoknit a lábra), és az leviszi. Én még nem próbáltam (szerencsére nem volt rá szükségem), de egy próbát szerintem megér. 28/N
2013. nov. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!