Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mononukleózis, antibiotikum...

Mononukleózis, antibiotikum és alkohol?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mononukleózisom volt még szeptemberben, két hetet voltam otthon, egy hetet kórházban. Elég atipikus lefolyása volt a betegségnek, mert két különböző betegségnek volt a kombinációja. A Mononukleózis vírus mellett még Sztreptokokkusz baktériumot is találtak bennem. Az orvosom mondta, hogy ennek a két betegségnek a kombinációja nagyon ritka, ő legalább 10 éve nem látott ilyet. A baktériumra kaptam V-Penicillin, amit már harmadik hónapja szedek. Az utolsó pirulát december 21-én fogom beszedni (ha addig nem kapok még pár csomaggal, ezt majd vérvétel dönti el). Meddig nem ihatok még utána? Szilveszterkor már ihatnék? Vagy a V-Penicillinre amúgy is lehet inni? Vagy ha innék rá, milyen mellékhatásokkal számolhatok? Köszi a választ!

2013. nov. 18. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem fél évig tiltották az alkoholt. De dokitól nem kérdezted meg???
2013. nov. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Így van gyógyulás után 6 hónap. De ez nem a tünetmentességet jelenti csak, hanem , amikor már a labor paraméterek is a normál tartományban vannak / normál fehérvérsejtszám, a fehérvérsejt százalékos eloszlásában normalizálódott a monocyta arány valamint normál májfunkciós értékek/. Innentől számított fél év.
2013. nov. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az orvosomtól inkább nem kérdezek semmit, először ő nézte be nekem a mononukleózist mandulagyulladásnak, és rossz antibiotikumot írt ki, amire 1. allergiás vagyok (és ő ezt tudta) 2. olyan hatást váltott ki, hogy egész testemen kipattogtam meg vörös foltokkal lettem tele. Ezért is kellett kórházba mennem... Szóval akinek mononukleózisa van, az ne szedje rá semmiképp a Duomox nevű antibiotikumot!
2013. nov. 18. 19:55
 4/10 anonim ***** válasza:
Se az Augmentin-t:D nekem is így volt, hát az biztos csak torokgyuszi, aztán mentem a májambulanciára, haza se engedtek, befektettek 8 napra :D
2013. nov. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is az Augmentin nevű gyógyszerre vagyok allergiás gyerekkorom óta, és a Duomox pedig pont azt tartalmaz... És ő az orvosom már pici korom óta, tudta, még mondtam is, hogy allergiám van rá... De azért kiírta. Észlény egy dokim van...
2013. nov. 18. 20:04
 6/10 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok allergiás, de mondták a kórházban, hogy az meg a mononukleózis együtt kiütést eredményez. pfff
2013. nov. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát, akkor a szilveszteri meg a tizennyolcas szülinapi bulizásnak minthogy lőttek... Mindegy, fő az egészség! :)
2013. nov. 18. 20:15
 8/10 anonim ***** válasza:

Bármelyik gyógyszer, ami ampicillint tartalmaz ilyen kiütéseket okoz, ha valakinek mononocleosisa van, ez már amolyan igazolása is a betegségnek. A mononucleosis is sajna egy sima mandulagyulladásnak indul, csak amikor megjelenik a lepedék rajta , akkor lehet gondolni erre. Van , akinél ez az első napokban már rajta van, van akinek csak az 5-6. napon. Úgyhogy orvos legyen a talpán, aki elsőre megmondja, nem akarom védeni, de ennek a betegségnek ez a lefolyása. Van aki megússza egy mandulagyulladással, másnak meg olyan nyirokcsomó gyulladása van, hogy a nyakát sem tudja elfordítani a fájdalomtól, valamint nyelni sem tud a fájdalomtól. Láz általában van, de láttunk olyan esetet akinek 10 napig 39 C láza volt, igen elesett állapotban napokig infúziós kezelésre szorult mire leestek a lepedékek a manduláiról és a garatíveiről.

A májad az rendben volt/van?

2013. nov. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálam olyan idióta a háziorvos, hogy amikor 3x májfunkciós értékeim voltak, akkor is hülyéskedett, hogy még ismételjük a labort. Nah meg 1 hete lázas voltam...
2013. nov. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnos a májam még nincs rendben, és a vérem ASLO értéke is a normális 200 helyett 2000 volt, de már levitték 1300-ra (ami még mindig sok...) :/
2013. nov. 19. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!