Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinek van / volt gerinc...

Akinek van / volt gerinc sérve. Hogy vettétek észre? Milyen tünetei voltak? Hogyan orvosolták?

Figyelt kérdés
Igazából minden érdekel a témában.

2013. nov. 20. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Édesapámnak volt. Úgy kezdődött, hogy valami nehezet emelt, és utána nem tudott felegyenesedni. Kapott mindenféle krémet rá, meg gyógyszert is, mert később meg a hajolás volt fájdalmas. De nem semmi nem használt, végül megműtötték, azóta rendben van, de néha még fáj a háta-dereka. Már nem emelhet akármit.
2013. nov. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A bal lábam kezdett fájni. 3 hónap után már nehezült a járásom, fél év elteltével gyakorlatilag nem tudtam járni, a buszmegállóig alig bírtam elvonszolni magam (jobbra dőltem, az egész törzsem kitekeredett, mert ilyenkor az idegrendszer el akarja húzni a gerincet a sérült irányból, amivel igazából csak súlyosbítja a bajt. Egy pokoli év után végül megoperáltak, már a műtőből kifelé elszállt minden fájdalmam. Másnap már föl kellett kelnem, igaz, segédeszközzel, 2-3 nap után ha lassan is, de tudtam járni segítség nélkül. A műtét utáni ötödik napon hazamehettem, és még 6 hétig otthon kellett legyek. Ez idő alatt kerülnöm kellett az ülést, ez volt a legnehezebb része az egésznek. Miután letelt a 6 hét, bringázva mentem be a munkahelyemre (mondjuk a betegségem alatt is bicajoztam, mert járni bottal is alig tudtam). Ma is kell csinálnom a gyógytornát, az akut fájdalom elmúlt, a görbület is, de olyan, mint rég, soha többet len lesz a gerincem. Érzékeny maradt, és kímélni kell.
2014. jan. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az szép. :o

Én is gyanús vagyok rá.. 36nap és kiderül:D MRI

2014. jan. 20. 17:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem törvényszerű a műtét. Igazából én csak a fél sztorimat meséltem el, valájában már vagy 6 évvel korábban hírt adott magáról a cucc, aztán átmenetileg rendbe hoztak, nem jelentkezett többet, és nem foglalkoztam vele. Ha akkor kivizsgáltatom, elmegyek gyógytornászhoz, könnyen lehet, hogy megelőzhettem volna.
2014. jan. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!