Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Betegségnek gondoljátok az...

Betegségnek gondoljátok az anorexiát vagy szerintetek nem kell komolyan venni?

Figyelt kérdés
Nem arra vagyok kíváncsi, hogy mit mondanak az orvosok, hanem a konkrét véleményetekre. Arra, hogy külső szemlélőként mennyire lehet megérteni az evészavart.

2013. nov. 21. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugye csak viccelsz? Ebbe a betegségbe simán bele lehet halni!
2013. nov. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. Nekem nem kell bemutatni. Csak vannak, akik képtelenek megérteni, hogy az evés néha nem döntés vagy szükség kérdése. És az ő véleményüket szeretném megismerni.
2013. nov. 21. 11:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Te ezt komolyan kérdezed? Ha tudod, hogy bele is lehet halni, akkor szerinted mi ez, ha nem betegség?
2013. nov. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én értem mit akarsz kérdezni. Szerintem sokan hóbortnak hiszik az anorexiát és nem betegségnek. Én enyhén vagyok anorexiás, de a környezetem inkább irigy rám, mert nem vagyok kövér, senkinek soha nem tűnt fel, hogy koplalok. Ha esetleg igen, akkor legfeljebb szólnak, hogy ne gyerekeskedjek, enni muszáj. És ennyi. Szerintem aki nem élt még evészavarral az nem érti meg ezt, számára ez csak egy műhiszti a semmiért.
2013. nov. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen. Az utóbbinak köszönöm, erre gondolok!
2013. nov. 21. 14:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, betegség, ráadásul baromi komoly betegség.

Sajnos tényleg vannak olyan emberek, akik lerendezik annyival, hogy ez egy hülye hóbort, és az illető baja, "há mé nem eszik???"....

Ha ezzel küzdesz, akkor szakember segítségére van szükséged. Ne törődj laikusok véleményével!

2013. nov. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, csak elég nehéz eljutni szakemberhez, amikor a környezeted szerint csak finnyás vagy és hülyeségeket gondolsz. Még ha el is gondolkodik rajta az ember, hogy vajon vegyen-e igénybe segítséget, akkor a rokonok meggyőzik, hogy dehogy van szüksége szakemberre, csak enni kell rendesen, enni meg mindenki tud. Aztán meg csodálkoznak, hogy kórházba kerül a gyerek.
2013. nov. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!