Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Előfordulhat hogy a sclerosis...

Előfordulhat hogy a sclerosis multiplex depresszióra jellemző tünetekkel jelentkezik, illetve helytelenül pszichés betegségnek véli a neurológus?

Figyelt kérdés
2013. nov. 9. 20:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Köze sincsen semmiféle depressziószerű tünetekhez. Mondd már el, hogy minek akarsz magadnak sclerosis multiplexet?
2013. nov. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az SM-re jellemző tüneteket vettem észre magamon, szédülés, féloldali bizsergés és végtagzsibbadás a lábfejemen, gyengeség, levertség, izomrángások mindenütt stb. Úgy érzem magam, mintha valamiféle ideggyulladásom lenne. Tudom milyen súlyos betegség, és félek tőle.

Tíz éve voltam így utoljára, spontán néhány nap alatt alakult ki és akkor a doki depit diagnosztizált. A pszichés szerek nem használtak, ami akkor is gyanús volt nekem, viszont megnyugtató volt hogy az MRI nem mutatott eltérést. Emlékszem elég hosszú időbe telt mire jobban lettem.

2013. nov. 10. 11:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Jelentkezhet ilyen tünetekkel is, viszont SM-nél, a legtöbb esetben az MRI demyelinizációs gócokat mutat a koponyában. Ha neked nem találtak ott semmit, akkor valószínűleg nincs SM-ed.

A neurológus a tünetek, a saját vizsgálatai, az MRI és esetleg gerincvelő-folyadékból tudja megállapítani, diagnosztizálni az SM-et. De sokszor hosszú évekig, úgymond bújkál a betegség. Az 1. tünetek után akár 10 év is eltelhet, mire újra jelentkezik valami.

2014. máj. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!