Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vesebetegeknek tilos a dohányzás?

Roli901214 kérdése:

Vesebetegeknek tilos a dohányzás?

Figyelt kérdés
Vesebeteg vagyok, az egyik vesem 25, a másik pedig 75 százalékba működik. Már ugy 4-5 éve dohányzom probaltam parszor leszokni max 1 honapra letettem de aztan ismet rakattantam... eddig nem nagyon erdekelt mert nem erzek smemifele rossz indulato tünetet, de par cikk olvasgatasa utan most mar kezdek komolyan aggodni es komolyan venni ezt az egeszet... Tudom elsősorban a tüdöre karos, de allitolag a vesekre is, ami nekem azert nem mindegy...

2013. nov. 21. 18:16
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
A dohánytermékek füstjében számos erősen mérgező anyag található. Közülük a legveszélyesebb a nikotin. Ez ugyan nem rákkeltő, viszont erősen toxikus alkaloid. A szervezetbe bekerült nikotint elsősorban a tüdő, máj és a VESE bontja le. Vesebetegek kimondottan veszélyeztetettek a dohányzásnál. Ha nem állsz le a dohányzásról, nem sokáig fognak működni a veséid.
2013. nov. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Miután a nikotin összehúzza ez ereket rontja a vese filtrációs képességét.

A vesékben sok kis érgomolyag van, a ezeken áthaladó vérből választja ki a vese a vizeletet.Ezeknek a kis ereknek a simaizmaira is hat a nikotin összehúzó hatása, ezzel a kis erek lumene szűkül, kevesebb vér bír áthaladni rajta és így logikus, hogy kevesebb vér is tisztul meg a káros anyagoktól.

Szóval rontja a vese szűrő hatásfokát, valamint az erek állapotát. Bizonyos működés kiesés után viszont dialízisre van szükség.

2013. nov. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos valaszaitokat. Azt hiszem okvetlen le kell tennem! mondjuk mar megfogadtam h új évtől nem fogok, de megjobb lenne ha azonnal leszoknák rola....
2013. nov. 25. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!