Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nitroglicerin tartalmú kúp...

Nitroglicerin tartalmú kúp alkalmazása esetén tilos a dohányzás?

Figyelt kérdés

Barátnőm proctológián kapott receptet és mikor kiváltotta a gyógyszert, kezében volt a doboz cigi és szólt neki a patikus hölgy, hogy a kúp mellett nem szabad dohányozni, de hogy miért, azt nem mondta el, csak hogy "mert nitroglicerin van a kúpban" :D mintha ez számunkra egyértelmű lett volna... a kérdésem az lenne, hogy ezt mennyire kell komolyan venni, és milyen következményei lehetnek annak, ha nem tartja be? (nem arról van szó, hogy nem bír ki egy hetet dohányzás nélkül, de 2 hónapig használnia kell és azért ez elég sok idő egy dohányos számára...)

valakinek van valami tapasztalata?


2013. júl. 16. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Könnyen felrobbanhat.
2013. júl. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag csak olyan módon nem ajánlott, mint ha szívgyógyszert szednél és mellette cigiznél ( a nitroglicerin szívroham-oldó gyógyszer). Nem azért, mert berobbanhat a feneked..)
2013. júl. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi értelme van értágítót használni és mellette meg érszűkítőt szívni?
2013. júl. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elso roppant humoros. Masodik, igen, sejtettem h nem a robbanastol kell tartani, de mondjuk egy rosszullet, vagy ajulas, legszomj, ilyenekre gondoltam.. Meg alapbol nem ertettuk h a proctologus orvos nem is kerdezte h dohanyzik-e, a patikus meg (aki nyilvan ert hozza, de megsem szakember) azt mondja h ne dohanyozzon.. 3. ez is roppant humoros es elmes kerdes, orulok, h vannak itt szuletett filozofusok, akik az elet nagy kerdeseit feszegetik, de en nem voltam ra kivancsi. Nem kifejezetten ertagitoert ment oda, hanem voltak bizonyos fajdalmai, amire ezt a kupot kapta, amiben van nitroglicerin, amirol mi nem tudtunk, ha tudtunk volna sem tudtuk volna a gyogzszeriparban betoltott szerepet.. (mert ien, gimiben mi is tanultuk h robban, de en magamtol is sejtettem h nem azert rakjak kremekbe, kupokba, bogyokba, h nepirtasba kezdjenek).. Es meg googl-t is hasznaltam am, de ott nemigen emlitettek sehol h kupba is rakjak es a kerdesemben szerepelt, h TAPASZTALATOK es LEHETSEGES MELLEKHATASOK erdekelnek.. :) de mindegy. A 2.valaszadonak azert koszonom, meg ha nem is tul modorosan fogalmazott, akkor is.. :)
2013. júl. 16. 18:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok, nekem is volt végbélrepedésem és ezt a kúpot kaptam rá. Akkor még nem voltam olyan erős dohányos, mint most, de azért többször rágyújtottam, nem volt belőle gond, bár nekem az orvos nem is mondta, hogy nem lehet. Persze azért nem feltétlenül ajánlom..

Itt a hatóanyag ismertetője (csak kenőcs formában):

[link]

2013. júl. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonjuk szepen :) neki is repedese van es miota hasznalja a kupot, szedul es hanyingere van, csak feltem h elajul vmikor, azert kerdeztdm a dohanyzastilalmat mennyire kell komolyan venni, de ahogy latom, ez "normalis" mellekhatas es dohanyzas nelkul is kijohet. Meg egyszer koszonom!
2013. júl. 17. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!