Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit jelent a "papilla" a...

Mit jelent a "papilla" a végbélben? További információ lent.

Figyelt kérdés
1-2 éve szenvedek rendszeres székrekedéstől, és végbél vérzéstől. Több orvosom is volt, de mivel egyre erősödtek a panaszok egyre kibírhatatlanabb volt szóval sikerült találnom egy új, jobb orvost. Ő végbéltükrözés alatt talált végbélfekélyt, megduzzadt aranyereket, és papillákat is. Ezekről azt írta, hogy nagyon nagyok és meg kell őket műteni. Én elfogadom, de mi ez? Daganat elő képződménye, vagy végbél repedés? Sajnos nem tudom. Köszönöm a választ előre is!

2013. nov. 28. 00:33
 1/7 anonim ***** válasza:
A papillák jóindulatú daganatok. Azért kell őket eltávolítani,mert hajlamosak rosszindulatúvá válni.
2013. nov. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"A papillák jóindulatú daganatok. Azért kell őket eltávolítani,mert hajlamosak rosszindulatúvá válni."


És még mondja azt valaki, hogy z orvosok nem késsel próbálnak mindent megoldani a gyógyítás helyett.

2013. nov. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az anopapillák, kettős nyálkahártya redőzetek, amelyek mindenkinek vannak. 3-5 db. Ezek 1-2 mm-ek, de ha begyulladnak, akár 2 cm-k is lehetnek és fájdalmasak. Ezeket többféle módon lehet kezelni, egyik módja a műtét. Daganathoz nincs köze.
2013. nov. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

papilloma

(gör.-lat.), szemölcsszerü v. bolyhos v. karfiolalaku növedékek v. újképletek a bőrön és a nyálkahártyákon. Lehetnek egyszerüen kötőszövetes növedékek. Úgyhogy bizony.hogy van köze a daganatokhoz. Jóindulatú daganatok.

2013. nov. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az a probléma, hogy sajnos már szemmel láthatóak, és eléggé fáj is. Félek tőle. Akkor minél hamarabb műttessem meg vagy még vannak előtte krémes, gyógyszeres kezelések is? Mert kaptam kúpot és kenőcsöt is használok, de nem múltak el, sőt egyre rosszabb. :(
2013. dec. 8. 12:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Krémtől,gyógyszertől ezek sajnos nem múlnak el. A környezetükben lévő gyulladást szüntetik meg vele. De végleges kezelése sajnos,csak a műtét. Persze ez nem hasi műtét,hanem tükrözés során "csípik" le ezt az elváltozást.
2013. dec. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm! És szükséges hozzá altatás, vagy nem annyira fájdalmas? Mert ha egy komolyabb műtét, akkor vizsgaidőszak után már elmennék. De ha nem olyan sürgős, akkor a nyári szünetre hagynám.
2013. dec. 8. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!