Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas vérnyomás elleni bevált...

Magas vérnyomás elleni bevált házi praktikákat írnátok? Neten már néztem, személyes, kipróbált tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés
Akinek magas a vérnyomása .... ti szedtek vérnyomás csökkentőt, vagy inkább életmód váltással kezelitek?
2013. dec. 16. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Vérnyomáscsökkentő. Nálam a leggyengébb vérnyomáscsökkentő legkisebb adagja is használ. Emellett próbálok nem vinni be sok sót, valamint rendszeresen sportolok (de előtte is sportoltam, és ez így is marad). Így tökéletesen jó a vérnyomásom. Sajnos nálam genetika, csak az életmódváltással nem sikerült leküzdeni.


Viszont tudd, hogy a kettőt párhuzamosan is csinálhatod. Beszeded rendesen a gyógyszert, amit felírnak, és közben sportolsz, lefogysz, ha van rajtad plusz, és csökkented a sót. Folyamatosan ellenőrizni kell, de ha nálad főleg az életmódbeli dolgok okozták a gondot, akkor látszani fog, hogy már nem kell a gyógyszer, és fokozatosan csökkentheted az adagot vagy akár teljesen leállhatsz majd orvosi ellenőrzés mellett.

2013. dec. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja és 28/N vagyok, 165 centi és 60kg, szóval tényleg nem a hihetetlen életmódbeli hibáim okozzák a vérnyomásproblémámat :)
2013. dec. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Páromnak magas (férfi), ő 38, 185 cm, 95 kiló. A baj az, hogy keveset mozog és elég zsírosan eszik, de majd mostantól nincs apelláta, azt eszik amit én mondok! Mert jól rám ijesztett.


Köszönöm a hasznos tanácsot! Mindent tapasztalatra kíváncsi vagyok, mert ez még új most nekünk.

2013. dec. 16. 15:39
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazából nála stressz volt sok az utóbbi időben és a kávé, meg a cigi.
2013. dec. 16. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!