Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tompa vesefájdalom és hőemelke...

HotChoc kérdése:

Tompa vesefájdalom és hőemelkedés, mi lehet ez?

Figyelt kérdés
A fent említett tünetek mellett szombaton vesegörcsöt kaptam. Utánanéztem, ez vesekőre utal, de a többi tünet nem jelent meg. Még annyit: pár hónapja fel vagyok fázva, eddig többé-kevésbé javulóban van. Orvosnál voltam, ő nem tudott semmi biztosat mondani. Elküldött vérvételre, de még nincs eredmény, és kezdek aggódni :/
2013. dec. 17. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
A vese valamilyen gyulladása. Vesekő lehet jelen, és lehet, hogy emiatt kaptad, de nem kell hozzá a vesekő (spontánul is lehet). Az a gyulladás, ami már nemcsak fájdalmat, hanem lázat is okoz, UROLÓGUSos kategória! Nem háziorvos és vérvétel, hanem urológus és vizeletvizsgálat, vizelettenyésztés, ultrahang. Esélyes, hogy a gyulladásra még aznap kapsz gyógyszert, a vesekövet pedig (ha van) kezelésbe veszik.
2013. dec. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az orvos kért vizeletvizsgálatot is, de a hőemelkedés lázig sohasem ment el. Még 37.1-nél sem volt több..
2013. dec. 17. 19:13
 3/6 anonim ***** válasza:

A fertőzés ráment a vesédre, nem ártana urológussal kezeltetni, nem a háziorvossal. Mielőtt még nagyobb baj lesz.

Ha igazi vesegörcsöd lett volna, azt meg nem hiszem, hogy orvos nélkül megúsztad volna..

2013. dec. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is. Másrészt a vesekövet veseultrahang nélkül nem tudják kimutatni, az pedig csak az urológusnak van.
2013. dec. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mármint a "szerintem is"-t az urológusra mondtam. Nekem volt vesekövem, vesegörcsöm ahogy kell, de az én fájdalmam is inkább tompa volt, és egész sokáig bírtam. 5 napig, doki nélkül :)
2013. dec. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ma kaptam eredményt, végül húgyúti fertőzés állt a háttérben.
2013. dec. 18. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!