Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nyomós indok ez a magántanulásra?

Nyomós indok ez a magántanulásra?

Figyelt kérdés

Migrénem van. De a legveszedelmesebb. Mióta erős nyugtatókat kaptam meg antidepresszánsokat, azóta hetente vannak rohamaim. Hányinger, szédülis. Van mikor hányok és van mikor ha nem tartom meg magam összeesnék.

Órán alig bírok ülni a padban, mert szédülök kifelé, a szemem előtt összefolyik minden. remeg néha a kezem is és alig tudok írni olyankor. annyira fáj a fejem h sokszor már járni sem tudok, mert ha mozdul egy centit is a fejem, akkor olyan mintha kalapáccsal ütnék.

nagyon jó tanuló vagyok. nem akarom h az állandó rosszullét lerontsa a jegyeim :/ tényleg minden percben szenvedek. kolis vagyok, nem tudok úgy pihenni ahogy szeretnék. de ha nem lennék az akkor buszoznom kéne minden nap az meg végképp a halálom. a busztól szörnyen rosszul vagyok.:s

sok orvosnál voltam már, az egyik azt mondta h szerinte túl sokat idegeskedek és azért fáj ennyire, meg h nekem nem kéne kolisnak lennem. és ebben egyetértek vele mert utálom :/

szóval rengeteg ambuláns lapom van már. van pszichiátertől is. az sem utolsó bajom h szeretek egyedül lenni. nem érzem jól magam az osztályban. :s utálok ott lenni.

szóval ilyen súlyos migrénre kérvényezhetem h az utolsó félévemben otthon tudjak nyugodtan készülni? semmi értelme suliban ülni ha úgyis csak rosszul vagyok...

18/L



2013. dec. 18. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a szabályokat, ezért nem tudom, hogy mi kell hozzá.

De teljesen megértelek, és nekem ez elfogadható, nyomós indoknak tűnik.

2013. dec. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Imola Ágnes ***** válasza:
Sajnálom nagyon...velem is ez van,...csak munkahelyen.... Neurológusnál voltál már? nem tud valamit segíteni? Én kaptam olyan gyógyszert, ami szinten tart és megakadályozza a rohamokat.... A szüleid mit szólnak ehhez? támogatnak?
2013. dec. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

3 neurológusnál voltam már:)

kb 20 féle gyógyszert próbáltam ki. semmi. még nem is szünteti...

voltam többször vérvételen, volt CT, MRI. mérték a vérnyomásom, nézték a vizeletem, kaptam injekciókat. semmi...

tényleg kilátástalan már az egész:s

csak anyukám van. ő meg nyilván azt szeretné h csináljam végig a sulit. de félek h bajom lesz. esténként gyakran érzek szorítást a szívemnél. többször volt már sírógörcsöm, és eléggé be tudok pánikolni:s

2013. dec. 18. 13:41
 4/6 anonim ***** válasza:

a magántanulásnak nincs különösebb feltétele, a szülő kéri az iskolától. Az iskola dönt, de kikérheti az illetékes jegyző véleményét, hogy ez okoz e hátrányt a gyereknek / pl. tényleg tud-e otthon tanulni, nem akarják-e dolgoztatni /

a magántanuló az órákat látogathatja is, nincs kitiltva, nek kap jegyeket, hanem osztályozó vizsgákat tesz és családi pótlékra is jogosult.

2013. dec. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
az jó mert én tartós betegség miatt emelt családit kapok
2013. dec. 18. 13:54
 6/6 Imola Ágnes ***** válasza:
Ha ennyire rossz a helyzet, akkor kérvényezd, hogy otthon tanulhass...és ha lehet egy tanácsom még...keress fel egy Hellinger csoportot, ott sokat tudnak majd segíteni, tapasztalatból mondom...
2013. dec. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!