Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbetegség lenne?

Cukorbetegség lenne?

Figyelt kérdés

Állandóan szomjasnak érzem magam és fáradtnak. ( Akár 10 óra alvás után is hulla fáradt vagyok ).Ezekre eddig nem figyeltem,de már bosszantó tud lenni, ezenkívül az utóbbi 2-3 hónapban romlott a szemem, távolra nagyon homályosan látok.Az idegrendszerem tönkre van, nyugtatót szedek,mert emberek között leizzadok,gyorsan ver a szívem,rosszul leszek.Könnyen feltudnak idegesíteni,ami után nem tudok enni , mert egyszerűen nem megy. Több úgymond kisebb betegségem volt 1 hónap alatt (bélgyulladás,hüvelygomba). Kivizsgálásra csak az ünnepek után tudok menni, tudom,hogy ezek így felsorolva nem normálisak, de lehet cukorbetegség ? Kezdek aggódni..

15/l


2013. dec. 22. 00:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez inkább utal depresszióra, mint cukorbetegségre.

A cukorbetegségtől nem romlik el a szemed 2 hónap alatt, nem megy tönkre az idegrendszered és nem izzadsz emberek között. A heves szívverés, gyomorgörcs, hirtelen idegesség a pánikbetegség jelei, nem a cukorbetegségé.

2013. dec. 22. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Igen, néhány tünet cukorbetegségre is utalhat: fáradtság, izzadás, rosszullét, étvágytalanság, gombás fertőzés. A látás is változhat, nem feltétlenül romlik, csak változik a szem fókusza a magas vércukorszinttől, ezt tapasztalatból mondom. (Orvos erre nem tud mit mondani, nekem kellett utánanézni miért. Egyébként később helyreáll.)

Első körben nem kivizsgálásra kell menni, hanem mérd meg a vércukorszinted. Biztos van készülék a családban, nagymamának, szomszédnak, valakinek. Ha nincs, akkor a háziorvosnál van, hozzá el tudsz menni hétfőn. Orvosi ügyeletre is mehetsz, ott is meg tudják mérni.

Másik oldalról:

Az elmondott tünetek nagy része bármilyen betegségre vonatkozhat. Ilyen korban az 1-es típusú cukorbetegség jöhet, viszont ez az esetek nagy részében gyorsan alakul ki, néhány nap alatt, és 2-3 héten belül súlyos rosszullétet okoz. Ez alól kivétel a LADA (lassan kialakuló 1-es típusú diabétesz, de ez tényleg nagyon ritka).

Milyen a testalkatod? Gondolok itt arra, hogy nem vagy túlsúlyos? Tapasztaltál-e esetleg fogínyvérzést, izomgyengeséget?

Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni, ez tényleg bármilyen más betegség is lehet. A tüneteid alapján minél előbb fordulj orvoshoz!

2013. dec. 22. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

én cukros vagyok 10 éve !

ha alacsony a cukrodd,szédülsz szarul látsz (de ez már akkor van ha nagyon alacsony a cukrod)ilyenkor nagyon hamar fel lehet idegesiteni vagy hisztisség is előjön...ver a szived gyorsan..nagyon nagyon éhes vagy ...van mikor össze vissza beszélsz és ilyenkor fáradt vagy ! semmiképp ne aludj el mert az kóma lesz ..magyarul amig valaki nem talál meg és adja be a hipokit inyekciót(vizzel összekevert szőlőcukor) addig nem nagyon kelsz fel....ha magas a cukrod...ez esteben hányingered lehet fejfájás szomjasság és sokat jársz wcre..

mindenképp menj orvoshoz,az orvos elsőre le fogja vágni,ha erről van szó .

remélem segitettem :)

2013. dec. 22. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóval egyetértek. Nem valószínű,hogy cukros vagy. De egy éhgyomri vércukortesztet te is megcsinálhatsz otthon.
2013. dec. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem vagyok túlsúlyos, sőt. Nem tudok hízni semennyit, 173 centimhez 44 kg társul, sokat piszkálnak ezzel.Futni,biciklizni nem bírok sokáig,mert hamar elfáradok és szédülni kezdek.Ez így nem jó, még a héten megmérjük a vércukorszintem, ha normális lesz,nem tudom mire gondoljak.(persze azért remélem,hogy normális lesz!!)

Az első válaszoló írta,hogy depressziós lehetek.Szerintem ez elég erős kifejezés,lehet,hogy kialakult bennem valami állandó depresszív hangulat,meg az emberek közötti szorongást is lehet ennek tulajdonítani,de az,hogy állandóan szomjas vagyok,szédelgek,gyenge vagyok és fáradt,az már nem hiszem,hogy ehhez köthető. Azért köszönök minden választ!:)

2013. dec. 23. 22:47
 6/6 anonim ***** válasza:
I. tipusú diabeteszesek nemhogy kövérek,túlsúlyosak,hanem általában soványak! Csinálj egy vércukor vizsgálatot! Remélhetőleg nem az,de az ördög nem alszik!
2013. dec. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!