Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbetegek, van olyan, hogy...

Cukorbetegek, van olyan, hogy valakinek alvás közben felmegy a vércukorszintje?

Figyelt kérdés

Az alábbit tapasztaltuk a barátnőmnél, aki kicsit túlsúlyos: nappal normál, kaja után is 7,5 maximum, majd visszaáll. Tegnap lefekvés előtt mérte, 5,4 volt.

Ébredés után pedig 6. Ez mit jelent?

Nem cukorbeteg amúgy, csak szoktunk néha vércukrot mérni, mert jobb az odafigyelés.

Most akkor kell parázni?

Hogy lehet az, hogy éjjel feljebbmegy? Nem lejjebb kellene mennie?

Még annyit, hogy 30 éves, és épp a havija érkezik aktuálisan, talán ennek van köze hozzá?

MOst már két napja nem mer mást enni, csak zöldségeket.

Tud valaki segíteni?



2013. dec. 4. 21:48
 1/6 A kérdező kommentje:
*Tegnapelőtt és lefekvés előtt közvetlen, másnap reggel kajálás előtt mértük.
2013. dec. 4. 21:50
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen műszerrel mértétek és mennyivel étkezés után a 7,5-öt? Ha másfél órával utána, az emelkedett szint. Ha nem random, akkor az a cukorbetegség kapuját jelezheti.

Éjjel mehet feljebb, a máj éjszakai üzemmódja miatt. Ez természetes. Ha azomban 6,3 fölötti az éhomi érték (s nem csak egyszer), akkor az már kialakult cukorbetegség.

2013. dec. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a szervezet nem kap elég cukrot, akkor termel....Szal azt mondanám, nem szabad ezzel ennyit foglalkozni. Meg ráadásul igazi mérésnek a vénából vett értéket tekintik. Küld el a barátnődet a háziorvoshoz, ő küldja el vérvételre, és nyugodjatok bele az eredménybe. Kérhettek diatetikus szakembertől segítséget. Nem kell pánikolni. A testsúlyt pedig a normális szinten kell tartani. Állandóan. Nem elhízni aztán meg répát falni.
2013. dec. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: Aviva Accucheck minivel, és 1 órával kajálás után, 2 órára rá normális volt újra.

Nem volt 6,3 sose éhgyomorra neki,amennyire emlékszem, nagyjából 5 valamennyi szokott lenni.


Akkor nincs köze a menstruációs hormonokhoz?


2. válaszoló: Ez új infó volt, köszi :-) nem tudtam én sem, hogy ha nem kap cukrot a szervezet akkor csinál, erről sehol sem olvastam. Továbbítom.

Sajnos mostanában rájött a fogyókúrázhatnék, amivel nincs baj, bár azért nem is életveszélyes a túlsúlya. Viszont gyakran csinálja, hogy nem eszik reggelit, vagy csak egy joghurt a reggelije és egy alma, és akkor este kajál húst körettel. Rendszertelenül eszik.

És azon viszont most én gondolkodtam el, hogy amikor rendszertelenül ettem, nekem is volt olyan, hogy a vércukor alig akart lejjebb menni, viszont nekem a terhelésesem is normális maradt.


Szóval akkor, gondolod, hogy azért van, mert hülyén zabál összevissza viszont nem adja oda a szükséges tápanyagokat a szervezetnek, ezért a máj éjjel termeli az üzemanyagot reggelre? Valami ilyesmi?



Ha a szervezet nem kap elég cukrot, akkor termel....Szal azt mondanám, nem szabad ezzel ennyit foglalkozni. Meg ráadásul igazi mérésnek a vénából vett értéket tekintik. Küld el a barátnődet a háziorvoshoz, ő küldja el vérvételre, és nyugodjatok bele az eredménybe. Kérhettek diatetikus szakembertől segítséget. Nem kell pánikolni. A testsúlyt pedig a normális szinten kell tartani. Állandóan. Nem elhízni aztán meg répát falni.

2013. dec. 5. 01:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is követtem ezt az étkezi módot. Sajnos ez is hozzájárulhat a cukorbetegség kialakulásához.

Egy órával az étkezés után mérni felesleges. A kb. 90 perces az érdekes, az meg mint írod már jó.

Rendszeresen kell enni. Este lefekvés előtt már semmit. A reggeli legyen bőséges, este már csak kevés és könnyű kaja jó.

Sok zöldség, gyümölcs, sovány húsok, (ha lehet) a gabonafélék teljes elhagyása és mozgás. Kb. ez az egészség megőrzésének egyik titka.

2013. dec. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az előttem szólóknak is van részben igaza.. RÉSZBEN... De inkább arra figyelj, amit én mondok:

Az ébredés utáni vércukor szintet rengeteg dolog befolyásolja. Ehhez egyelőre két szót mondanék, az egyik a Somogyi jelenség, a másik pedig a hajnali jelenség.

Fejtsük ezt ki kicsit bővebben...

A Somogyi jelenség az a hatás, amikor a hypoglikémiát követően a szervezet ellenhatásai miatt a vércukorszint megemelkedik. Ez a jelenség olyan hormonokat aktivizál, amik cukrot szabadídtanak fel a szervezet raktárából a vércukorszint megfelelő szintbe hozatalának érdekében.

(itt jegyezném meg, hogy a szervezet rohadtul nem termel cukrot, ugyanis nem növények vagyunk, sem képesek a fotoszintézisre... gondolkodjatok már egy kicsit.....)

A Somogyi jelensésg a nap bármely szakában előfordulhat, de inkább éjjel jellemző...


A hajnali jelenség pedig az, amikor a vércukorszint egész éjjel egyenleges, majd megelőző hypoglikémia nélkül az éjszakai órákban emelkedni kezd. Ennek oka az lehet, hogy (a vércukrot emelő) az inzulin ellen ható hormonok napszaki ritmusa olyan, hogy szintjük a hajnali, reggeli órákban a legmagasabb. Nem fordul elő mindenkinél, mert a hormonális ritmus teljesen egyéni.


De ezeket a legjobban éjszakai vércukorméréssel lehet a legjobban megfigyelni, éjjel 3 körül, majd reggel 6 körül.

Érdemes pár éjszakát rááldozni. Amellett, hogy háziorvos -> vérvétel -> eredmény. Plusz én ajánlanék egy terheléses cukorvizsgálatot is.


A lányoknak egyébként is nehezebb a dolguk, mert az ő vércukorszintjüket a menstruáció is befolyásolja.


A változatos, egészséges étrendet pedig semmi sem helyettesíti. A zöldségevés pedig nem megoldás.


Cukorbetegségről pedig akkor beszélünk, ha az éhomi érték folyamatosan, több alkalommal meghaladja a 7,5-ös értéket.


Ha bármi gondotok lenne még ezzel kapcsolatban, nyugodtan keress meg, szívesen segítek.

2013. dec. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!