Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges, hogy hülyén...

Pixie.cute kérdése:

Lehetséges, hogy hülyén hangzik. Meleg vagyok,18 éves és most voltam egy fiúval óvszer nélkül. Ha semelyikőnk sem fertőzött, akkor nem alakulhat ki a HIV betegség? Rengeteg helyen olvastam, hogy valamelyik személynek fertőzöttnek kell lennie hozzá.

Figyelt kérdés

2014. jan. 1. 16:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
nem.
2014. jan. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2014. jan. 1. 17:53
 3/18 anonim válasza:

Ettől függetlenül, menj el pár héten belül szűrésre. Mert sosem lehet tudni.

A HIV víruson kívül, még rengeteg nemi úton terjedő betegség van.. úgyhogy biztos ami biztos.

2014. jan. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

"Ha semelyikőnk sem fertőzött,"


ha tényleg így van, akkor nem. de ne vedd készpénznek, amit állít. a másik sem tudhatja bizotsan, ha nem volt szűrésen.

2014. jan. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha én 18 éves meleg fiú lennék már 100X utána olvastam volna a nemi betegségeknek, HÍV vírus, AIDS betegség jellemzőinek.

Elszomorító, hogy 18 évesen ennyire silányak az ismereteid...

2014. jan. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 ftf1983 ***** válasza:
100%

Elég nehéz bármit is elkapni, ha nem vagy szoros kontaktban fertőzött személlyel. Amúgy meg gumi nélkül ne szexelj hiába jobb ezerszer nélküle és ne hidd el senkinek, hogy nincs semmi nemi betegsége, mert lehet még saját maga sem tudja, hiszen vannak olyanok, amiknek hónap vagy évek is lehet a lappangása, de közben már fertőz. Sokan azt hiszik, hogy ha elmennek HIV és szifilisz tesztre, akkor nincs semmi bajuk, holott a legtöbb nemi betegség vérből nem mutatható ki.

És az, hogy a fiatalok nagy része szinte semmit se tud a nem betegékről az az oktatás hibája, mert szinte nulla az szexuális felvilágosítás az iskolákban, mert a mostani vezetés nem ad rá pénzt, mert szerintük erkölcstelen erről beszélni...

2014. jan. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel vitatkoznék...

Szülői felelősség is erről beszélni, másrészt ha arra van esze, akkor erre is legyen mindenkinek, ez csak igényesség önmagunkkal szemben.

Másrészt, hogy egy ofő óra erre elmenjen, ahhoz nem kell semmi pénz

2014. jan. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 ftf1983 ***** válasza:
Valóban a szülőknek is van felelőssége, de mondjuk egy átlag szülőtől nem várható el, hogy pontos infókkal rendelkezzen az STD-ket illetően és ezért kéne, hogy olyan emberek, akiknek megvan a megfelelő szakmai felkészültsége az iskolákban felvilágosítást és tájékoztatást tartsanak. A Legtöbb szülő csak azt mondj a tini gyerekének, hogy csak gyereket ne csináljon, ezért a lányokat elviszik dokihoz és felíratnak nekik fogamzásgátlót a fiúknak meg jó esetben azt mondják használjanak gumit vagy kérdezzék meg a csaj szed-e tablettát. Az is egy nagy probléma, hogy a legtöbb heteró szerint az STD-k csak a melegeket érintik és amikor összeszednek valamit, akkor fel vannak háborodva, hogy ők nem is melegek, hogy bármit is elkapjanak... A tudatlanság nagyon nagy baj! Én melegként iskolákban tartok érzékenyítő órákat a melegségről és igaz nem téma az órának a szexuális felvilágosítás, de kénytelenek vagyunk erről is beszélni, mert a legtöbb iskolában csak tőlünk hallanak arról, hogy az óvszer nem csak azért kell, hogy a csaj ne legyen terhes és hogy bárki elkaphat bármilyen STD-t! Ha valaki nem tudná STD=nem betegségek.
2014. jan. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ugye azt is tudni illik hogy bizonyos betegségek ellen még a gumi óvszer sem véd meg.Ilyen pl a HPV és azt a legegyszerűbb elkapni.Sajnos pont a férfiakat nem szűrik akik szinte a hordozók és a fertőzők,legyen az meleg vagy hetero.Nekem szerencsém volt egy szájüregi HPV teszten keresztül esnem...

A hív fertőzéstől azért vannak roszabb betegségek is amit el lehet kapni nemi uton és ha nem ismerik fel időben akkor már vissza fordithattatlan ilyen pl a syphilis.kicsit fájdalmas a kezelés,kibirható és gyógyitható ha pár héten belül felismerik...

( 35F )

2014. jan. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Azt honnan tudod hogy nem fertőzött?
2014. jan. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!