Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek menjek orvoshoz...

Szerintetek menjek orvoshoz holnap vagy várjak hétfőig?

Figyelt kérdés

Vasárnap este jött ki rajtam a betegség.

Hétfőn és kedden csak a torkom fájt. Tegnap óta köhögök is és folyik az orrom, viszont a torkom már nem fáj annyira, csak egy nagyon picit.


Ezeket szedem most:

- Neo Citran 3x1 tasak

- ACC200 3x1 tasak

- Coldrex tabletta napi 5-6db

- Libexin tabletta 3x1db

- C-vitamin 2-3g

- forró tea sok mézzel

- reggel és este pálinka


Szerintetek folytassam ezt és elmúlik hétvégén, vagy menjek el holnap orvoshoz?



2014. jan. 2. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Hagyd abba, nehogy már egy kis orrfolyásra egy fél gyógyszertárat kelljen pálinkával(?) beszedni.

Este vegyél egy forró fürdőt, igyál meg EGY coldrexet, és bújj be az ágyba felöltözve két takaró alá. Reggelre kiizzadod és elmúlik.

2014. jan. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem az orrfolyás zavar igazából, hanem a köhögés :D
2014. jan. 2. 21:58
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
Nekem ugyanez volt, csak november végétől. Lázad van ? Nekem az sem volt. A kúra jó, csak a pálinka szinte biztosan nem használ. A Neo citran max. láz esetén kell, egyébként ne és hasonló a helyzet a Coldrex-szel is. Ha láz vagy hőemelkedés nincs, akkor csak a köhögésre kell figyelni. A hét végére még biztosan nem tűnik el. Ha viszont 3 hét után sem tűnne el, akkor kell csak az orvos. Jobbulást.
2014. jan. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szervusz!


Úgy látom, Paracetamolból túl is lépted a megengedett napi adagot:

"Paracetamolból felnőtteknek szigorúan 4 óránként csak egy 500 mg-os tablettát szabad alkalmazni. Naponta (24 óra alatt) maximum 4 grammot, azaz 8 darab 500 mg-os tablettát lehet bevenni."


Namármost, a Coldrex tablettánként 500 mg-ot tartalmaz, a Neo Citran is 500 mg tasakonként, ha összeadod, több jön ki az ajánlottnál. Túladagolás esetén májkárosító hatású.


Ha nem vagy lázas és nem fáj a fejed, akkor ne szedj paracetamolt. Ha lázas vagy vagy fáj a fejed, akkor szedhetsz külön orvosi felügyelet nélkül is, de a hatóanyag-határokat betartva. A láz- és fájdalomcsillapító nem gyorsítja a gyógyulást, csak enyhíti a tüneteket, könnyebben elviselhetővé teszi a betegséget.


Az egyes készítmények hatóanyagtartalmát megtalálod a betegtájékoztatóban, a maximális megengedett dózisnak az Interneten utána tudsz nézni. Én innen tájékozódtam:

* [link]

* [link]

* [link]

2014. jan. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!