Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14hónapos fiam úgy tűnik...

14hónapos fiam úgy tűnik megfázott, mit adhatnék neki hétfőig, mert akkor tudom orvoshoz vinni?

Figyelt kérdés
szegénykém köhög,éjjel se aludtunk szinte semmit.Most is elaludt,de b 2percenként felsir-felkel arra hogy köhög...folyik az orra is,de az még annyira nem vészes,a köhögés is éjjel kezdődött.Láza nincs.Sajnos mindig ez van,hogy hétvégére lesz beteg,de doki ugye csak hétfőtől van....Mit adhatnék neki ami segitene?Cebbion cseppet amúgyis kap,de ilyenkor ugye megnövelem az adagot.Szivom az orrát,fújom neki sterimarral.Van még valami "gyógymód"amivel segithetek?Nektek mit szokott felirni a doki,mert neki állandóan antibiotikumot ir fel,kb 1éves koráig már 7-8 különböző antibiotikumot tuti szedett,mindig azt irja neki,ha csak egy picit piros is a torka.....nem hiszem hogy nincs más gyógyszer hogy mindig azt kell felirni?Mert szerinte mindig torokgyulladása van...már immunis lesz rá a gyerek,aztán ha ne adj isten tényleg nagyon beteg lenne,és antibiotikumot kell szednie és nem használ...vagy jól csinálja a doki?Szerintem nem.
2011. szept. 17. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:
orrspray a Nasivin nagyon jó. Illetve valami köptetőt vegyél neki. A Prospan nevű az homeos. Én mindég azt adom kisfioamnak ha KÖHÖG.
2011. szept. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Baby Luuf balzsam a mellkasára lefekvés előtt, hogy könnyebben kapjon levegőt, Nasivin orrcsepp, Nurofen a fájdalomcsillapításra, esetleg még köptető, pl. Rhinathiol.
2011. szept. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm.Nurofen meg luuf balzsam is van itthon,a balzsamról el is feledkeztem,olyan rég használtuk már..ezeket a köptetőket lehet akkor recept nélkül is kapni?
2011. szept. 17. 12:21
 4/10 anonim ***** válasza:
én kalcimuskot szoktam adni ikreimnek,hogy meginduljon jobban a váladék az orrukból.mukopron köptetőt adok nekik kétszer egy nap 1-1 milit,mert ezt elvileg csak 2 éves kortól lehe,de nekünk rhinaitol egyáltalán nem volt jó,úgyhogy az orvos mondta,hogy ezt vegyük,a luuff balzsam is tényleg jó,azt recept nélkül lehet kapni,mi orrcseppnek a nasic-ot használjuk,a nasivin nagyon szárította kislányaim orrát
2011. szept. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, recept nélkül kapható.
2011. szept. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Stodal szirup köhögésre nagyon jó, recept nélkül kapható.
2011. szept. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

a helyedben orvost váltanék..7-8szor antibiotikum 1éves koráig az rengeteg, különösen kisebb gyulladásokra...pont az fog történni amit írtál, egy komolyabb betegségnél nem lesz olyan hatásos az antibiotikum.


Csatlakozom az előttem szólókhoz sóoldat,orrcsepp,köptető,c-vitamin.

Vannak homeós szerek is.

2011. szept. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Stodal szirup
2011. szept. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi is megfázással küzdünk, Schüssler sót használunk rá, a 3-asat Ferrum Phosporicum D12, 2 tablettát feloldok neki vízben (csak műanyaggal érintkezhet) és első nap 10-15 percenként adom neki, utána naponta 3x. Emellett cebion és Nasivin orrcsepp, úgy tűnik használ, eddig elégedettek voltunk vele. Ami az antibiotikum szedéseteket illeti, én is azt javaslom, hogy válts orvost, igaz, az én lányom csak 13 hónapos, de szerencsére még egyszer sem kellett szednie.
2011. szept. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm.Ma voltunk dokinál,természetesen antibiotikumot(ospamox) irt fel..."kicsit piros a torka"ezt mondta,és erre irta fel...sajnos nálunk nem egyszerű az orvos váltás,de nagyon jó lenne,mert ez szerintem vicc hogy minden torokfájásra,vagy picit piros torokra antibiotikumot ir fel...
2011. szept. 19. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!