Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Még csak 16 éves vagyok, de...

Theluckyone kérdése:

Még csak 16 éves vagyok, de már rengeteg őszhajszálam van. Milyen okokbol nem tudom? (biztosan nem psziches okokbol)

Figyelt kérdés
2014. jan. 3. 15:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha szervezetünk megfelelően működik, a hajtüszőinkben található melanociták melaninnak nevezett pigmentet termelnek. A hajtüsző alapjánál található említett pigmentek felelősek a fiatalkori természetes, domináns hajszínért. Ha a melanocitákban leáll e pigmentek termelődése, átlátszó hajszálak nőnek, amelyek a hajszálat alkotó elhalt sejtek színe miatt kevésbé esztétikus szürkének látszanak. A haj őszülése rendszerint a 30-as éveinkben indul, és a későbbi évek során fokozatosan erősödik. Ismeretes, hogy e téren regionális különbségek mutatkoznak az európaiak (30-as éveik eleje), a kaukázusiak (30-as éveik közepe), illetve az afrikaiak (40-es éveik eleje) között.


Az ősz haj kialakulásának okai

Az ősz haj a nem megfelelő fehérjeszintézis tünete, amelyet rendszerint a hajtüsző körül nagymértékben felszaporodott, nagy reakcióképességű anyagok okoznak. A haj őszülése akkor következik be, amikor leáll a színes pigment (melanin) termelődése, vagy az oxid


A haj őszülése akkor következik be, amikor leáll a színes pigment (melanin) termelődése, vagy az oxidáció miatt kis légbuborékok veszik át a helyét.


A kor előrehaladtával egyre több pigment sejtben felgyorsul a melanin oxidációja, egyre színtelenebbé válik a haj, míg végül teljesen elveszíti eredeti színét, mert leáll a színes pigment (melanin) termelődése, és/vagy az oxidálódás miatt kis légbuborékok ves


(((((((((((((((((((((Az őszülés hátterében álló okok : stressz, bizonyos gyógyszerek, hormonális okok, genetikus hajlam, táplálkozási szokások.)))))))))))))))))

2014. jan. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!