Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Édesapám alkoholista, emiatt...

Édesapám alkoholista, emiatt rengeteg a probléma itthon. Tanácsok? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés

Kiskorom óta jár szinte napi szinten kocsmába, eleinte napi 1 sör, aztán ugye egyre több...

Kb. 2-3 éve fordult ez a dolog komolyabbra.

Olyan gondok vannak, hogy pl. az itthon félretett pénzből lenyúl valamennyit(ha az övé elfogyott), és ha megkérdezzük tőle, hogy hol a pénz, azt mondja, hogy nem ő vitte el. Egy ilyen eset volt ma is.

Anyuval vitatkoztak, hogy hol van, persze azt mondta, nem nála. Beleszóltam, hogy akkor elpárolgott? Erre megsértődött rám.

Bement a szobába, mentem utána, megkérdezte, hogy utálsz? Mondom neki nem, és megöleltem. Erre megint elkezdte mondani, hogy higyjem el, hogy nincs nála és nekiállt sírni.


Lehetséges, hogy valami agyi problémák is vannak már nála? Ez ellen lehet még valamit tenni?

(pár éve volt valamiért kórházban mindenféle vizsgálaton, és enyhe agysorvadást mondtak)


Köszönöm a válaszokat. 17/F


2013. okt. 3. 19:47
 1/7 intrepid ***** válasza:
Keressetek új helyet a félretett pénznek, olyat, amit ő nem tud, sokéves alkeszt, már nem lehet megbízhatóan leszoktatni. Óvatosan, - a nagyon súlyos megvonási tünetekbe (delirium tremens) bele lehet halni.
2013. okt. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kedves fiatalember! Az öcsém volt ilyen a családjában, nem lehetett rajta segíteni, mert Ő nem ismerte el, hogy alkoholista és beteg! Vagy húsz éven át szomorította a családot és mindig rosszabb állapotok lettek, mára halott! Az alkohol miatt minden szervi, lelki baja lett, korházba került, nem figyeltek rá eléggé és elvonási tüneteit nem vették komolyan, a folyosón saját nyálában fulladt meg! És ki akkor a felelős? A munkanélküliség, a kilátástalanság, a feleség hűtlensége? Most már mindegy! Ha apád belátná, hogy beteg és akarna leszokni, de nem csak szóban, akkor segíthetsz rajta, egyébbként kár a benzinért! Sok szerencsét!
2013. okt. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sajnos nem látja be, ez a baj...


Amikor elfogy a pénze, van hogy két hétig nem iszik.. legalábbis én úgy tudom, hogy nem, de ilyenkor keresi az utat, hogy tudjon inni, de nem mindig jön össze neki.

2013. okt. 3. 20:12
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha enyhe agysorvadást állapítottak meg, akkor lehet, nem is emlékszik, ő vitte-e a pénzt.

Alkohol okozta demencia. Pszichiátrián van ilyen diagnózis.

Amíg nem látja be, nem tudtok sokat tenni.

Pénzt tegyétek máshová. Sajnálom!

Agysorvadás pedig az alkohol hatására tovább romlik. Öli az agysejteket (is), és azok nem termelődnek újra.

Háziorvost kérdezzétek, talán egy újabb belgyógyászati kivizsgálás segíthetne. Pszichére nem fog bemenni, pedig az lenne a megoldás.

2013. okt. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy semmilyen orvoshoz nem jár szívesen (lehet a sok Dr. House nézés is megártott neki:D), amikor kórházba került erős fejfájás és fekete hányás miatt, akkor is 1 órán keresztül könyörgött neki a család 10 tagja, hogy egyezzen bele a kivizsgálásokba. Akkor a magas májműködésen és az agysorvadáson kívül mást nem állapítottak meg nála.
2013. okt. 3. 20:29
 6/7 anonim ***** válasza:

A fekete hányás utalhat nyelőcső visszértágulatra, ami az alkoholizmus kísérő betegsége.

Fejfájás pedig az agyzsugorodás miatt.

Pedig ajánlatos lenne orvoshoz mennie. Nyelőcsöve bármikor megrepedhet, és akár azonnali halált is okozhat. Vagy lassan, de elszivárog a vére, ami szintén halálos.

Agya pedig most olyan, mint egy dió, aminek megszáradt a belseje. Mivel az agya nem tölti ki a koponya üreget,ezért

főleg mozgáskor keletkezik a fájdalom.

Beszéljétek rá az orvosi kezelésre.

Nem dr Haus, mert őt utálom.

Onkológián feküdtem, mikor a tv-ben megkérdezték tőle, mit javasol a petefészek rákos betegnek. Azt válaszolta: koporsót. Ennek 6 éve.

2013. okt. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ő arra ébredt, hogy fájt a feje, és nem bírt felkelni, aztán jött a hányás. Ennek már több mint egy éve.
2013. okt. 3. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!