Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges az, hogy egy TSZ...

Lehetséges az, hogy egy TSZ gépállomás maga a halál volt?

Figyelt kérdés
Kis falumban mûködött egy tsz mûhely. A 70-es években sokan dolgoztak ott szerelôként és egyéb kisegítô állásban, ám így visszatekintve egy szörnyû felfedezést tettem. Mind az aki ott dolgozott rákban halt meg pl.: nagy apám (utána néztem) 10 évet dolgozott ott és 42 évesen 72-ben meghalt rákba. A kollégái szintén rákosak lettek és az utolsó néhány éve halt meg csontrákban. A tsz bezárása után sok a gépház felett dolgozó is rákban halt meg (egy barátom mamája is ott dolgozott ôt mellrák vitte el a férjét meg csontrák). Milyen anyaggal dolgozhattak, ha még azok is meghaltak, akik csak a mûhely fölött voltak. Azóta bezárt és lassan elfelejtették az eseteket, de nincs az az istem, ami arra a helyre vigyen.
2014. jan. 5. 22:53
 1/1 Passiflora ***** válasza:

Nem tudom, hogy azon a bizonyos helyen valami más oka volt-e ennek vagy sem, de az sajnos tény, hogy azok a növényvédőszerek, amiket akkor használtak (sokszor a munkavédelmi előírások betartása nélkül), sajnos nem a hosszú élet titkai voltak.


Egy agrármérnök ismerősömtől tudom, hogy azok közül, akik a 60-as, 70-es években rendszeresen ezekkel a szerekkel dolgoztak, sajnos sokan nem élték meg az 50 éves kor, időnként még a 40-et sem.

2014. jan. 6. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!