Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen köhögésnek számít, ha...

Milyen köhögésnek számít, ha erős köhögési inger van, többnyire nem jön fel semmi, csak néha egy picike váladék?

Figyelt kérdés

Ez száraz vagy hurutos? Mert igazából vegyes... :)


És mit szedjek rá, mert már 2 nap ugatás után fáj a mellkasom is a sok erőlködéstől :(


Ja, a torkom amúgy nem fáj, mélyen a tüdőmben irritál valami, náthás sem vagyok. Tegnap volt hidegrázás, fáradtság, de láz nem.

(sok C-vitamin, mézes tea megvan)

Lehet enyhe lefolyású influenza?


2014. jan. 7. 10:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne elmenni az orvoshoz, hogy hallgassa meg a tüdődet. A dolog feltehetően vírusfertőzés (erre utal a hidegrázás) után jelentkező köhögés, ami bizony lehet a vírus által legyengített szervezete megtámadó valamilyen baktérium elszaporodásának következménye. Ezek ellen meg antibiotikum hatásos. Ha több nap (3-4) után sem javul a dolog köhögés csillapító ill. hurutoldó gyógyszer (esetleg köptető) hatására sem, akkor irány a háziorvos.
2014. jan. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi, ma jobban vagyok, mint tegnap, már csak ez a köhögés maradt, csak kérdés, hogy köhögéscsillapító vagy éppen elősegítő kell rá...
2014. jan. 7. 11:08
 3/3 A kérdező kommentje:
vagy elmúlik magától... mert egyáltalán nem vagyok gyógyszer-párti :)
2014. jan. 7. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!