Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan tudják megállapítani,...

Freddy K kérdése:

Hogyan tudják megállapítani, hogy asperger szindrómás vagyok -e?

Figyelt kérdés

A környezetemben sokan mondják, hogy az asperger szindróma tünetei rám illenek.

Azt szeretném megtudni, hogy egy pszichiáter hogyan milyen vizsgálatokból képes rájönni arra, hogy ebben aspergeres vagyok?



2014. jan. 8. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Alegidősebb fiam Aspergeres, kb. 3 évig tartott mire bizonyosat mondtak.


Itt egy kérdőív, töltsd ki, küldd be az ambulanciára, ott el tudják dönteni, hogy van-e gond.

[link]

2014. jan. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, két része van a vizsgálatnak - egyrészt teszteket kell kitölteni, tesztkérdéseket tesznek fel. Másrészt "beszélgetnek" a pácienssel, hogy mennyire igaz rá a tünetegyüttes.

A szülőket is hasonló módszerekkel kérdezik, hogy a feltérképezzék a gyermekkori időszakot.

Itt találhatsz pár tesztet egybegyűjtve, illetve angol nyelven ez is kiváló: rdos.net/eng/Aspie-quiz.php Ezek, és az utánaolvasás arra jó, hogy megerősítsd a gyanúd, és megtudd érdemes-e jobban utánajárni.

2014. jan. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kitöltetnek egy tesztet, kérdezgetnek, beszélgetnek veled miközben videóznak egy kamerával, és a szülőkel is kitöltetnek egy jó hosszú kérdéssort.

Velem legalábbis így csinálták.

2014. jan. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!