Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi esélye van egy akut...

Mennyi esélye van egy akut leukémiásnak a gyógyulásra?

Figyelt kérdés
November végén kiderült , hogy a legjobb barátnőm akut leukémiás.. azóta sem tudtam teljesen felfogni , és beletörődni , azóta nem is láttam őt. Úgy tudom , hogy már gyógyítható a betegség . Most kórházban van , és kb. fél évig bent is kell maradnia , már kapott kemoterápiát , és még fog is sokszor kapni , de nem tudom , hogyan megy ez pontosan , szóval nem akarok butaságokat írni.. az a lényeg , hogy mennyi az esélye a gyógyulásának ? és annak , hogy meghal :(? vagy , hogy kiújul nála a betegség?

#rák #leukémia #vérrák #akut leukémia
2014. jan. 12. 00:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet tudni. Felénk nemrég halt meg egy 18 éves leukémiás fiú. Sosem látszott rajta, hogy beteg, nagyon erős volt lélekben is.
2014. jan. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Általában azokat a betegeket tartják bent folyamatosan, akiknek elég súlyos az állapotuk.

Egyébként megkapják a kemoterápiát, és engedik őket haza.

Nem lehet tudni. Fiatalok, és idősek nehezebben élik túl.

Fiatalok azért, mert fejlődő szervezet, sejtjeik, szöveteik változnak, és jobban tudnak szaporodni a tumoros sejtek.

Időseknek pedig gyenge az immunrendszerük.

Amikortól kapja a morfiumot, tapasz, vagy bármilyen formában, onnantól kezdődik a visszaszámlálás.

2014. jan. 12. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne tudni,hogy mieloid vagy limfoid leukémiáról van-e szó. A limfoid leukémiának sokkal jobb a prognózisa,gyakran "gyógyulnak"meg betegek ilyen leukémiából. A mielodi leukémia azonban a legtöbbször rövid időn belül halálhoz vezet.
2014. jan. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
neki mieloid van.. :(
2014. jan. 25. 13:34
 5/9 anonim válasza:
Sajnálom.:( A kérdésre nem tudok válaszolni, de meg szeretném kérdezni, hogy most mi van vele? És te hogy viseled? Hogy éled ezt meg?
2014. máj. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szia! már vége az összes kemoterápiának, ezen a héten még sugarazzák, de csak naponta pár órára kell kórházban lennie:D és mehet társaságba is, mindent úgy csinálhat mint régen... úgy néz ki, hogy sok esélye van a 100% os gyógyulásra, mert nem lép fel semmi komplikáció, csak kicsit sokáig tartott míg felnövekedtek az értékei, de most rendben van. Én még most sem fogtam fel, mi is történt/ történik vele...az utóbbi félévben borzalmas dolgokon ment keresztül, de nekem nagyon hamar eltelt ez az idő "kívülálló" szemmel.
2014. máj. 24. 19:29
 7/9 anonim ***** válasza:
Hogy van a barátnő, kedves kérdező?
2015. márc. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet azóta?
2023. febr. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy ilyen későn válaszolok, most látom, hogy többen is érdeklődtetek iránta azóta. Sikeres volt a barátnőm kezelése, idén lesz a 10 éve rákmentes a szervezete :D Azóta elvégezte a középiskolát és továbbtanult az egészségügyben, ma már dolgozik.
febr. 13. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!