Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet orrsövényferdülésem ha...

Lehet orrsövényferdülésem ha sűrűn el van dugulva az orrom?

Figyelt kérdés
Igazából ez eddig eszembe se jutott. Allergiás és asztmás is vagyok, gyerekkorom óta orrsprayken "élek". De tökéletesen soha nem kapok levegőt az orromon. Jelenleg is használok egyet, így a nappalaim nagyjából tünetmentesek, de estére úgy bedugul az orrom, hogy kénytelen vagyok egy gyengébb orrcsepphez nyúlni az alváshoz. Van, hogy maga a lefekvés hozza elő az orrdugulást. Vagy, ha véletlenül úgy alszok el, hogy minden oké vele, amint felkelek éjszaka, bedugul a felállással egy időben. Állhat akár egy orrsövényferdülés is a dolog hátterében?
2014. jan. 16. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Pontos választ vizsgálatok után egy gégész tud adni.
2014. jan. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezzel én is tisztában vagyok. :) Holnap meg is próbálok időpontot kérni. Veszem a több ezer forintos gyógyszereket és most jövök rá, hogy talán ez nem is az allergia. (Biztos az is közre játszik azért). Azt el is felejtettem írni, hogy mindig csak az egyik orrlyukam szelel normálisan. A másik olyankor bedugul. :( Aztán fordítva... Megfázás után meg valami borzasztó a dolog.
2014. jan. 16. 22:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Voltal orvosnal,mit javasolt?

Nekem is van orrsoveny ferdulesem es orrcseppel elek. Most probalok leszokni rola. Voltam Ful -orr gegeszeten is felirtak egy szteroidosat ami segit leszokni rola.

Erdemes rakerdezni az orvostol.

2014. jan. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Még nem voltam. Tegnap teljesen ki is ment a fejemből, így hétfőn kérek időpontot. Igen, az orrcseppet elhagyni borzasztó nehéz. :( Én most egy 0,5%-os Novorint használok, ez nem olyan erős. Igyekszem csak este csepegtetni és kihúzni vele másnap estig. Hát, van, hogy nem jön össze. De mellé használom az asztmára való orrspay-t is, az is besegít így. Az orrcseppről próbálnak leszoktatni? És milyen esetben műtik magát az orrsövényferdülést? Vagy az orrspray azon is segít? Én már próbáltam a coldastpot-ot is, sós meleg vizet, tengervizes orrspray-t, de semmi nem segít...
2014. jan. 18. 14:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Adnak egy olyan orrsprayt, ami segit, hogy kapj levegot konnyebben ha van allergiad, orrsoveny ferdulesed, Mometason Sandoz, ez receptkoteles.

Nemtudom milyen esetben mutenek, szerintem csak akkor ha komolyabb problemaid is vannak belole, mondjuk nem szellozik elegge az orrod es ramegy ezert a fuledre, arcodra a gyulladas es ez mar kronikussa valik.

De ha nem olyan komoly a baj, es sikerul is elhagyni az orrcseppet akkor nincs ra szukseg, mert eleg kockazatos a mutet es lehet nem is sikerul.

Jobbulast!

2014. jan. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kíváncsi leszek, mert ennek most már utána kell járni. 27 éves létemre eszembe se jutott eddig, hogy ezt nem feltétlen az allergia okozza.
2014. jan. 19. 10:01
 7/8 anonim ***** válasza:
szia. Sikerult kideriteni, hogy mi okozza az allando orrdugulast?
2014. febr. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szia! Kértem időpontot, de lebetegedtem addigra, semmi értelmét nem láttam elmenni megfázva, bedugult orral... Hétfőn kérek megint, azóta halogatom... Megírom majd, mit mondtak. De biztos van valami, mert megfázásra vettem ezt az új gyógynövényes orrspray-t amit reklámoz a tv, és nekem semmit nem használt. Se akkor, se azóta. Még jobban bedugul.
2014. márc. 1. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!