Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kiújuló, benőtt lábköröm!?

Kiújuló, benőtt lábköröm!?

Figyelt kérdés

Régebben is volt már ilyen problémám, benőtt a körmöm, a nagy lábujjamon, rettenetesen fájt szinte egyfolytában, végül meg lett műtve. (Elég fájdalmas volt, korábban sosem volt műtétem, nem tudom, ennek mennyire kéne fájnia.- Nem altattak, csak helyi érzéstelenítéssel).

Utána 1-2 hónapig, tökéletes volt, mondjuk akkor nem volt körmöm, mert miután eltávolították a varratot, leesett a körmöm, és új nőtt a helyére. És akkor jött a szar része, ez a köröm is benőtt -.-"

Most úgy vagyok, hogy nem tudom, hogy egyáltalán van-e értelme a műtétnek? Lehet, hogyha nem esett volna le a körmöm, akkor nem nőtt volna vissza?

Olvastam rengeteg helyen, hogy nem 100%-os a műtét, de valószínűleg újból műtétes lesz, és az érdekelne, hogy nem tudnátok-e valami tanácsot adni esetleg, amivel az újbóli benövés kockázatát csökkenthetem. (Igaz, elég nagy méretű körmeim vannak, de nem hordok nagyon ilyen úgymond "hegyes orrú cipőt"...)



2014. jan. 16. 22:19
 1/3 anonim válasza:
41%
Egy ismerosomtol hallottam, hogy letezik olyan modszer, miszerint magara a koromre erositenek valamilyen cuccot ami ugymond novekedes kozben olyan iranyba huzza a kormot hogy nem engedi befele noni. Nem tudom mennyire erthetoen fogalmaztam, de remelem tudtam segiteni!
2014. jan. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, rákeresek :)
2014. jan. 18. 10:58
 3/3 anonim válasza:
Az előző válaszoló által említett eszközt "spange"-nak nevezik. A fogszabályzásból adódóan, csak ez a köröm növését szabályozza.
2014. jan. 19. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!