Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez normális gyógyulási folyama...

Ez normális gyógyulási folyamat vagy inkább menjek el vele orvoshoz?

Figyelt kérdés
Begyulladt a körmöm, vagyis 3 nappal ezelőtt feldagadt, gondolom ez körömágygyulladás. Az elmúlt napokban csak feszült és fel volt dagadva, de nem volt piros. Mára azonban egy kicsit lement a dagadtság, de viszont bepirosodott, sőt be is sötétedett.

2014. jan. 20. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez normális. Egyre sötétebb lesz, a végén már teljesen fekete, eltűnni nem fog, hanem lenő.
2014. jan. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De nem a körmöm, hanem a körülötte lévő bőr vagy hús sötétedett be. Az csak nem nő le. Ja és lüktet is.
2014. jan. 20. 22:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor miért a körmödet írod? Menj orvoshoz!
2014. jan. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Bocs,talán nem fogalmaztam meg elég világosan. De azért kitértem rám, hogy körömágygyulladás. Tehát a körmöm körüli rész gyulladt be.
2014. jan. 20. 22:59
 5/6 LizzyRose válasza:
Nekem most ugyan ez a bajom... Kb 5hete tart. Voltam vele orvosnál aki adott egy 10 napos antibiotikumot és két felé kenőcsöt hogy azokkal keressem. Mondta h nagyon kis százalékban elofordul hogy nem használ ami azt jelenti hogy meg kell műteni. Ez annyiból áll hogy levágják a gyulladt területet és így nem fertőz tovább... Nekem sajna nem használt... Ami még jó lehet rá de egy kicsit fájdalmas de állítólag 2-3alkalom után leszedni, az a tengeri sós oldalban áztati... Illetve ha ezt nem szeretnéd akkor jöhet meg a paradicsomos dunszt. De mindenképpen menj el előtte egy bőrgyógyászhoz akiket szakszerűén elmondja... Jobbulást ea kitarást
2014. márc. 21. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Köszi, hogy megírtad a tapasztalatodat. Nekem azóta teljesen rendbe jött az ujjam. Kb. máfél-két hétig volt begyulladva, eléggé fájt. Végül nem mentem el vele orvoshoz, viszont tettem rá paradicsomos dunsztot. Ez sokat segített rajta, talán te is kipróbálhatnád. Jobbulást! :)

2014. márc. 21. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!