Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit jelentenek ezek a vizsgála...

Mit jelentenek ezek a vizsgálatok?

Figyelt kérdés
Bőrgyógyász beutalt laborba, ahol kryoprotein és kryoglobuin vizsgálatokat kért. Mit jelentenek ezek?

2014. jan. 22. 13:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ezek olyan immunfaktorok,amik autoimmun betegségeknél szoktak megemelkedni.
2014. jan. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Milyen betegség miatt kellenek? Scleroderma,SLE?
2014. jan. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2014. jan. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nagyon csúnyán pattanásos az arcbőröm, és mindig ugyanott jönnek ki, ezért a bőrgyógyász hormonproblémákra gyanakszik.
2014. jan. 22. 15:11
 5/16 A kérdező kommentje:
De valamiért borzalmas a keringésem is, folyton fagyos kezem-lábam, lehet, emiatt (is?) írt ilyen jellegű beutalót.
2014. jan. 22. 15:12
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem is,hanem tényleg a hideg kéz, láb miatt kéri. Ennek oka lehet a Raynaud syndroma,ami lehet az SLE, sclerosis multiplex egyik tünet. Látszik is a végtagjaidon valami?
2014. jan. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Pontosan erre gyanakszik, Raynaud syndrómára. De ez később súlyosbodhat, vagy csak kellemetlen hideg kézzel és lábbal jár? Nekem gyerekkorom óta fagyosak a végtagjaim, de a dokik eddig csak azt mondták, hogy rossza vérkeringésem, ez van.
2014. jan. 22. 15:36
 8/16 A kérdező kommentje:

Eddig komolyabb gondom nem volt sem kezemmel, sem lábammal, csak az, hogy fáznak, télen zokniban alszom pl.


Most viszont pár napja fagyási tünetek kezdtek megjelenni pár lábujjamon, és egyből beutalót írt. Először azt hittem, valami fertőzés, de nem viszket, csak fájdogál, pontosan úgy, ahogy télen tartós hidegnek kitett végtagok szoktak, meg folyamatos bőrpír van az ujjaimon és feszülnek.

2014. jan. 22. 15:38
 9/16 A kérdező kommentje:

..és igen, egy laborvizsgálatot kérő beutalón beikszelte az autoimmun-gyanút :(


Tudtommal az elég szörnyű betegségeket is tud eredményezni :(

2014. jan. 22. 15:42
 10/16 A kérdező kommentje:

Most olvasom, hogy elfehérednek Raynaud-nál az ujjak.


Nekem nem szoktak elfehéredni, viszont alapból nagyon sápadt színű a bőröm, szóval mindig hőingadozás egyből meglátszik rajtam.És nagyon száraz a bőröm, de furcsa módom a talpam viszont izzadásra hajlamos.

2014. jan. 22. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!