Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Migrénes fejfájás. Mit tehetek?

Migrénes fejfájás. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Közel egy hete szinte folyamatosan fáj a fejem a jobb szemem felett, befelé (a koponyámba)egy vonalban. Fájdalomcsillapító nem használ. Néha erősen belenyilal ilyen csipő érzés(mint amikor az ember szurit kap),ilyenkor homályosan kezdek látni a jobb szememre, és az is előfordul, hogy hányok.

Mit tehetek?



2014. jan. 22. 23:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Menj el szemészetre!
2014. jan. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 sippara ***** válasza:
30%
Ez nem migrén, szemészt keress fel!
2014. jan. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Már voltam, jól látok. Csak a fény zavar
2014. jan. 22. 23:18
 4/9 A kérdező kommentje:

A "jobb szemem felett" kijelentésemnél a homlokom felső részére gondoltam, a szemem vonalában.sajnálom, hogy nem voltam elég konkrét. Már úgy érzem, az egész jobb oldal fáj.

Egyre elviselhetetlenebb, de már nem merek bevenni több gyógyszert

2014. jan. 22. 23:21
 5/9 anonim ***** válasza:
Ilyen tünetek mellett nem hiszem, hogy szem. Javasolnék egy koponya natív MR-t. Mert ez valami ciszta azok szoktak ilyen periodusonkent jelentkezni, aztán talán soha többé. Homályos látás a fájdalomtól van, de nem kizarhato a latoideg gyulladás. Ha az Mr és labor negstiv akk neurológus marad.
2014. jan. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Milgammat azért szedj... Idegrendszer erősítő+ 100mg b6 vitamin is van benne hanyingertr.
2014. jan. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez nekem migrénnek tűnik, a tüneteid alapján. Akkor van az, hogy a fejed egyik oldala fáj, látótér-szűkületed van, és hányingered (vagy hánysz is). Irány a háziorvos, utaljon be neurológiára, ott adnak rá speciális gyógyszert (pl. Relpax), illetve elküldenek MR-re. Az általános fejfájás-csillapítók erre nem hatnak, valóban.
2014. jan. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez nem migrén, hanem a szemidegnek lehet valamiféle gyulladása és az provokál fejfájást. A migrén rohamban jön, pár órától 2-3 napig tartó rendkívül súlyos fejfájást okoz, gátolva a munkában, napi teendők ellátásában. Ha migréned lenne, arra sem lenne erőd, hogy kikelj az ágyból. Szemészetre kérnék egy beutalót a háziorvostól.
2014. febr. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Voltam szemészeten, azt mondták, hogy semmi gond nincs a szememmel.
2014. febr. 9. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!