Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozhat a lányomnál rendsze...

Mi okozhat a lányomnál rendszeres szédüléses rosszullétet?

Figyelt kérdés
A 11 éves lányom rendszeresen rosszul van, szédülésre, gyengeségre panaszkodik, iskolába se tud járni. Nincs étvágya. A gyerekorvos nem tudott segíteni beküldte a Bethesda kórházba a belgyógyászatra. Eddig itt sem találtak szervi okot, vérképe, vizelete rendben van. A vérnyomása rendszeresen nagyon alacsony, 90/60 alatt is volt. Hirtelen megnőtt 166 cm-re és csak 41 kg. Attól félünk, hogy a gyerek pánikbeteg.

2014. febr. 2. 09:34
 1/7 anonim válasza:
Nekem is volt olyan időszak amikor, szédültem, és alacsony volt a vérnyomásom. Sajnos az alacsony vérnyomás szédüléssel is járhat. Nálam a vashiány is közrejátszott, hiába szedtem vastablettát, de a schüssler só segített.
2014. febr. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Iszik eleget?
2014. febr. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A gyerek étvágytalan nem eszik és nem iszik eleget.

A vérképe rendben van nem vashiányos.

Ha nagyon lemegy a vérnyomása akkor mit lehet csinálni? A 11 éves gyerekbe töltsek nagy adag fekete kávét?

Még egy adalék:

Becsukott szemmel tesztelték és nem mutatott szédüléses tüneteket, simán megérinti az orrát, teljesen egyenesen tud menni ...

2014. febr. 2. 10:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a bajom...

VOltam én is háziorvosnál, vérkép rendben, neurológus mindenféle gyakorlatot végeztetett (mint a lányodnál gondolom), ott is minden OK.

Azt diagnosztizálták, h pánikbeteg vagyok.

De szerintem nem....! Igaz, h nekem nagy a parám, h agydaganatom van, m hányingerem van, meg fejem is fura, de ezt a neurológus 100%-ban kizárta.

Lehet, h a gyomrommal van vmi vagy nem tudom, de a doki ragaszkodik a pánikbetegséghez és felírt nyugtatót - amit nem fogok beszedni, m attól meg függő leszek. :/

Nem tudom mit tegyek...

2014. febr. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csukott szemmel nem szédül, ha nyitva van a szeme, akkor igen? Nem lehet, hogy rossz a szeme?

A 41 kg nagyon kevés ekkora magassághoz! Értem, hogy nincs étvágya, de muszáj ennie, nem csoda, hogy ilyen alacsony a vérnyomása is. Teától jobb lehet, és az mégsem kávé.

Nekem rendben van a súlyom, sőt még picit fogyhatnék is, mégis ilyen alacsony a vérnyomásom, édesanyámnak is. Mi kávét iszunk, ha máshogy nem lehet bírni, de megértem hogy 11 évesnek nem akarsz adni. Mondjuk egy kevés nem hiszem, hogy annyit ártana, sok tejjel.

2014. febr. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem valószínű hogy a lányom szeme beteg lenne, ugyanis ma egész nap semmi baja sem volt, aztán este hirtelen rájött a rosszullét, lesápadt, szédült. A feleségem szerint tipikus pánikroham jött rá. A roham kb 1 óra múlva magától elmúlt. Utoljára 2 napja este volt ilyen.
2014. febr. 3. 21:22
 7/7 anonim válasza:
Azért nincs étvágya, mert egy ideig tűrve volt, nem evett eleget és beszűkült a gyomra (azt hiszem), és ha eszik is egy keveset, egyből azt érzi hogy teljesen tele van. Ilyenkor kell erőszakoskodni.
2014. febr. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!