Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » COPD-s betegekkel, vagy...

COPD-s betegekkel, vagy akiknek hozzátartozója az, tudnék itt beszélgetni?

Figyelt kérdés

1; Hányas stádiumban vagytok?

2; Abbahagytátok-e a dohányzást, egyáltalán dohányoztatok-e korábban?

3; Tudjátok-e, hogy diagnosztizálás után kb. még hány évet lehet elélni vele?

4; Diagnosztizáltak valakinél AIfa1-antitripszin-hiányt?

5; Magyarországon is van oxigénterápia a súlyos betegeknek? A hordozhatóra gondolok.

6; Hány éves korban diagnosztizálták nálatok vagy családtagotoknál?


De egyébként minden érdekel a témában, már mindent elolvastam google-on, de személyes tapasztalatok jobban érdekelnek, légyszíves írjatok!



#dohányzás #tüdő #köhögés #tüdőbetegség #bronchitis #légszomj #AAT #tüdőtágulás #AIfa1-antitripszin-hiány #Krónikus obstruktív légúti betegség
2014. febr. 4. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:

van a családban COPD-s, enyhe fokú stádiumban

nem hagyta abba a dohányzást

gyógyszert szed rá

tudja hogy visszafordíthatatlan állapot, amely majd állandóan romlik

az ő állapotában kb. 20 évet még biztos élni fog.

2014. febr. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem van hordozható oxigénpalackom, meg a hozzá tartozó maszk, bár én még egy orosz kórházban kaptam, de úgy tudom, hogy Magyarországon is elérhető a hordozható oxigénterápia. Egyébként nem dohányoztam soha, és előrehaladott stádiumban diagnosztizáltak még 2 évvel ezelőtt. De a hörgőtágítókkal, oxigénnel meg steroidokkal nagyjából stagnál az állapotom.
2014. febr. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem rokon van oxigén palackon talán 3 éve. Cigit nem rakta le, de már 80 fele jár. Nem nagyon érdekli a dolog. A fia szintén dohányzik, ő így 50 körül kapott húgyhólyag rákot tőle. Ennyit számít a cigi... Szerintem évtizedeket biztosan lehet élni vele, ha korai stádiumban diagnosztizálják, szedi a gyógyszert és leszokik a cigiről, szóval egy kicsit jobban odafigyel magára...
2015. febr. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Török József Gyula 2 válasza:
56%
Szeretném a figyelmetekbe ajánlani a facebookon van egy zárt csoport , én is tagja vagyok . A facebook keresőbe írjátok be , copd típusú találkozások , lépjetek be , írjatok magatokról röviden . Ebben a csoportban C.O.P.D betegek mondják el a tapasztalataikat , segítik egymást , nagyon jó csoprt . Eddig 86 tagja van . Mindenkit szívesen látnak aki C.O.P.D. érintett .
2019. máj. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!