Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívprobléma, mégis kihez...

Szívprobléma, mégis kihez forduljak?

Figyelt kérdés

Most legutóbb az volt, hogy nyugodtan ültem szüleimmel az asztalnál, és hirtelen el kezdett verni a szívem, gyorsan és erősen. Nem akart elmúlni, már sírtam, vergődtem, kb. az ájulás szélén voltam. Kb. 10 perc után elmúlt. Volt már ilyen máskor is, de akkor terhelésre jött elő leginkább.

Voltam már nem egyszer kardiológián, már legalább 3 helyen, megvizsgáltak, terheléses vizsgálat, 24 órás ekg, ultrahang, de mindig azt mondták semmi bajom.

Apának is volt ilyen régebben, ő is azt mondta megjárta már ezzel a poklok poklát, és egyszer már azt hitte itt a vég. És neki se mondtak semmit az orvosok.

Mégis mit csináljak, kihez forduljak??


2014. febr. 4. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Pszichológushoz, mert valószínű, hogy pánikbetegség, hiszen a szrvi bajt már többször is kizárták.
2014. febr. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Esetleg lehet még egy dobásod a neurológián. Azután belátod, hogy ez az idegekkel van kapcsolatban és elkezdel jógázni, vagy reikizni. A tablettanyelegetés helyett.
2014. febr. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Voltam most kardiológián. Azt mondták valami befelé görbülő billentyűm van.

papíron: enyhe protomesosystoles mellső mitralis prolapsus.

2014. febr. 4. 17:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Sokmindenkinek van ilyen, alapból nem vészes.

Egyél sok zöldséget, gyümölcsöt. Télen szedj valami jó minőségű multivitamint, amiben D vitamin és ásványi anyagok is vannak.

Hagyj el minden szívszorító-gyorsító cuccot: energiaital, cigi, fű, herbál, (remélem ez fölösleges tanács volt)

Reggelizz!

Igyál elég folyadékot.

Egyél naponta 3 főétkezést és 2 vitamindús kisétkezést.

Kezdj (ha még nem csinálsz) napi 30-45 perc állóképességi mozgást, lehetőleg szabadban.

Ha viszont versenysportoló lennél, kérj egy kis lazítást az edződtől.

Figyeld meg elmúlik-e ilyesmikre:


-lehet egyszerű köhintés, de

-a jéghideg víz arcra locsolása

-a Valsalva-manőver, melynek során jól kifújjuk a levegőt és egy nagy légvétel után, a levegőt benntartjuk, préseljük. Az így megnövekedett mellkasi nyomás az ezt érzékelő receptorokon keresztül a szimpatikus idegrendszeri hatást csökkenti.

Ha igen, használd!

2014. febr. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyen, bár nem szokott tíz percig tartani. Nemrég voltam szív-ultrahangon (más ok miatt), nem találtak semmit. Ha néha azt érzed, hogy van néhány rendellenes dobbanás, duplázás, vagy erős szívdobogás, ami elmúlik, nem kell pánikba esni, semmi komoly oka nincs, 99 %-ban. A sztressz, vagy vitamin/nyomelem hiány okozhatja, ezt nekem orvos mondta. Ha túl vagy mindenféle vizsgálaton, és azt mondták, hogy semmilyen kezelésre nem szorulsz, és nem kell aggódnod semmi miatt, akkor csak azt műveli a szived, amit nagyon sok embernek rajtad kívül. Az ájulás szélére szerintem csak a pánik miatt kerültél, ez nagyon ijesztő tud lenni. Az orvosi szöveget nem értem, de ha valami komoly lenne, nyilván mondták volna az orvosok. Nyugi :)
2014. febr. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat!
2014. febr. 4. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!