Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mikortol mondjuk azt, hogy...

Mikortol mondjuk azt, hogy valaki alkoholista vagy problemaja van az itallal? Bövebben lent!

Figyelt kérdés

szoval anyukam kb több mint egy fel eve de lehet 1 eve is, hogy megiszik par pohar bort estelente de en soha nem lattam öt se reszegnek se masabbnak az italtol öt... na de most azt mondja a batyam, hogy o nagyon aggodik es szerinte ez egy alattomos betegseg ez ezt irta még: "Azon, h már nem elég neki néhány pohár bor. Utána látom h muszáj ennie, mert eghet a gyomra a bortol

Eszik, utána újra bort iszik megint amíg nem csuklik vagy fáj a hasa."

Meg azt mondja tesom, hogy a kezremegese is ettol lehet meg szerinte estelente felrebeszel... de en minden nap beszelek vele reggel delbe es este de sose vettem eszre, hogy felrebeszelne... es mondtam ezt anyanak azt mondta, hogy ez nem gond o megtudja alni barmikor a bort es, hogy nem mindig iszik... stb stb

par pohar bor naponta az problema? es ha igen akkor mit lehetne tenni? mivel anya szerint ez nem problema... vagy mivel lehetne neki elmagyarazni, hogy ez egy betegseg? olyan valakinek aki ezt nem latja be... ?


2014. febr. 13. 19:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Az is alkoholista, aki egy napot sem bír ki ivás nélkül, még ha csak kis mennyiségről is van szó.
2014. febr. 14. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

T.Cím!


Szerintem mindenképpen magyarázd el anyukádnak, hogy jó úton jár az alkoholizmus felé ha ezt csinálja, főleg ha minden nap iszik. Az az egy pohár bor később kettő lesz, sőt még több, és el fog jutni a zúg ivásig, főleg ha valakitől nap mint nap hallja, hogy ne igyon.

Sajnos tapasztalatból tudom. 60 éves vagyok több évig ittam, amíg eljutottam a májzsugorodásig. Nem tudom anyukád hány éves, de akármennyi kár lenne érte. Biztosan Ő úgy érzi, hogy vagy egyedül van, vagy valami lelki problémája van. Sokat kellene vele beszélgetni, elmondani neki, hogy mennyire fontos a számotokra és szükség van rá. Ezt tudatosítani és segíteni neki!!!! és megtudni az okát (mert Ő úgy látja, hogy van oka az ivásnak).

Én sem hallgattam sem az orvosokra, sem a családtagjaimra, és idáig jutottam. Vissza csinálni ezt már nem lehet. Vigyétek el orvoshoz, mondjátok el az aggodalmaitokat neki. Csináljanak vérképet ami a májra vonatkozik, és ki fog derülni, hogy károsodott-e már a mája. Ha igen gyorsan hagyja abba az ivást, mert a máj az a szerv ami nagyon szépen tud regenerálódni. Ha nem hallgat senkire, sajnos kegyetlen dolgok elé fog nézni.

(kialakul a hasvízkór, diétát kell tartani, mert bekómálhat, berepedhet a nyelőcsöve stb.stb.)Állandó vízhajtószedés, és WC-re járás.

Ha kell menjen el anonim alkoholisták közé, hátha ott a többi ember tapasztalatából tanul.


Nagyon sajnálom, de az alkohol tényleg méreg, méghozzá nem is akármilyen, és nem old meg semmit csak ideig-óráig.


Ha kérdésed van bármiben fordulj hozzám bizalommal, hátha tudok segíteni.


Üdvözlettel (egy volt alkoholista)!

2014. febr. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!