Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 4.75 TSH-val van teendő?

4.75 TSH-val van teendő?

Figyelt kérdés

Nem vagyok jártas a témában és az orvos semmit sem mondott, csak hogy kisebb mennyiségeket kell enni.

Kérjek más vizsgálatot? Olvastam a neten T4-ről stb. Ez az én leletemen nem szerepel.

Kissé aggódom, segítene valaki? Köszönöm.

39/N


2014. febr. 13. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:

" a referenciatartomány meghatározásánál az életkort (TSH szintje az életkorral nő, így a 4 mIU/l feletti, de 10 mIU/l alatti érték akár normális is"


Most nem értem, mi a gondod? Ha azt mondta az orvos, hogy kevesebbet kell enned, akkor tedd azt. Ez még messze a normálison belül van. Vagy épp ez a bajod?

2014. febr. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Dehogy épp ez a bajom..

Az a bajom, hogy ez az orvos eléggé könnyelmű egyébként.

Azért kérdezősködöm, mert szeretnék megnyugodni, hogy nincs nagy baj. És érdekel, tehetnék-e többet a javulás érdekében. Kb 1év múlva gyermeket szeretnék vállalni..


Amúgy bocsánat, hogy kérdezni mertem..

2014. febr. 13. 21:44
 3/4 A kérdező kommentje:
Amúgy sokat híztam az utóbbi időben, pedig nem eszem többet, mint régen és a hajam is hullik.
2014. febr. 13. 21:46
 4/4 anonim ***** válasza:

A TSH érték önmagában semmit sem jelent, mivel a pajzsmirigyhormonok szintjéről a T3 és T4 szintje ad képet. Egyszerűen csak az, amit rutinszerűen mérnek, mert ha az rendben van, akkor jó eséllyel a többi érték is.


Ha gyereket szeretnél ebben a korban, akkor mindenképpen keress egy jó endokrinológust és vizsgáltasd ki magad.

2014. febr. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!