Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SÜRGŐS VÁLASZT KÉREK 3 éves...

Farkaszs kérdése:

SÜRGŐS VÁLASZT KÉREK 3 éves kislányomnak adnék nurofent. Az van rá írva hogy 3 hónapos kortól jó lessz neki ha 5 ml adok neki vagy ez a fajta nurofen nem olyan erős nem értem :/?

Figyelt kérdés
eddig algoflex babyt adtam neki de most csak ez volt a gyógyszertárban és gondolom ez is jó csak nem tudom hogy ha 3 hós kortól van akkor elég erős lessz e a lányomnak ha fel megy a láza mert már kezd hőemelkedése lenni és biztos vagyok benne hogy lázas lessz

2014. febr. 18. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:

38.5 felett csillapítunk, addig hagyni kell a szervezetét, hogy elkezdhesse az öngyógyítást

3x5 ml-t adhatsz neki, elosztva 1 napra és hidd el, elég erős, hatásos szer attól függetlenül, hogy 3 hónapos kortól is kaphatja

2014. febr. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ok értem persze ezt tudom hogy mikortól kell csillapítani stb csak erre voltam kiváncsi hogy mennyit adjak hogy elég legyen és hogy csak kicsiknek való -e de utána olvastam még egy pár helyen azóta ugyhogy tudom hogy jó lessz vagyis remélem de köszönöm a válaszod :)
2014. febr. 18. 18:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Gyereknek 38 celsiustól már illik csillapítani, a kicsiknek ugyanis fokozottabb a görcskészségük... felnőttnél helytálló a 38,5. Igazából nem értem a problémádat, a betegtájékoztató elég világosan leírja az adagolást:

Láz és fájdalom csillapítására a napi adag 20-30 mg ibuprofén / testtömegkilogramm, több részletre elosztva.

3-6 hónapos (5 ttkg feletti) csecsemőknek: 2-szer 2,5 ml (2-szer 50 mg ibuprofén)naponta.

6-12 hónapos csecsemőknek: 3-4-szer 2,5 ml (3-4-szer 50 mg) naponta.

1-3 éves gyermekeknek 3-szor 5 ml (3-szor 100 mg) naponta.

4-6 éves gyermekeknek: 3-szor 7,5 ml (3-szor 150 mg) naponta.

7-9 éves gyermekeknek: 3-szor 10 ml (3-szor 200 mg) naponta.

10-12 éves gyermekeknek: 3-szor 15 ml (3-szor 300 mg) naponta.


3 éves gyereknek maximum 3x5 ml a napi dózis. El se olvastad a betegtájékoztatót?


[link]

2014. febr. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!