Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívinfarktus előjelei vagy...

Szívinfarktus előjelei vagy valami más? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy pár napja fáradtabbnak,gyengébbnek érzem magam,a kezeim is úgy fájnak mintha izomlázam lenne pedig semmi megeröltetőt nem csináltam.A melkhasam fájt tompa nyomó néha szorító érzés is volt,ma már a levegöt is nehezebben veszem enyhén zsibbad a bal kezem,a vállam fáj,a szivemnél szorít de elviselhetően.Gyerek kori aszmám volt(max nyáron szoktam használni pipát ha elő jön az allergiám id...)Egy kicsit meg vagyok ijedve félek hogy valami komoly...Lécci komoly válaszokat adjatok.

18f



2014. febr. 19. 01:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az asztmád miatt van, esetleg ki vagy merülve testileg-lelkileg. A szívinfarktus általában gyorsabban lefolyik, bár én azért elmennék egy orvoshoz.
2014. febr. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez olyan tünetegyüttes, amivel orvoshoz kéne fordulni, lehetőleg sürgősen. A korod miatt nem tartok valószínűnek egy infarktust, de akár lehet szívritmuszavar vagy kevésbé ismert szívbetegségek (szívburokgyulladás), amellett, hogy persze banális ok is elképzelhető. EKG-t mindenképpen!
2014. febr. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elképzelhető hogy pánikbetegség?

Jelenleg fáj a hátam is, a bal kezem ilyen szorító jellegü érzés van,a levegőt szintèn nehezen veszem meg ez a nyomó érzés a melkhasomban a szegycsontnál,az a baj hogy faluban lakom és csak csütőrtökön van doki,max mentőket tudnák hivni vagy az ügyeletet..Anyum szerint pánikroham de én nem tudom tegnap este10 fele kezdődött ez a nehéz légzés meg a melkhasi panaszok..de köszi az eddigi válaszokat.

2014. febr. 19. 16:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez szerintem nem pánikroham. Az hirtelen, radikális, egyértelműen felismerhető. A stresszhatás nem lenne kizárt, de ELŐBB KI KELL ZÁRNI A SÚLYOS, POTENCIÁLISAN AZ ÉLETEDET IS VESZÉLYEZTETŐ BETEGSÉGEKET. Majd utána lehet a stresszre meg pánikrohamra fogni!!!

Ha meg faluban laksz, akkor csüccsenj fel a buszra és irány a városi kórház!!!

2014. febr. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Voltam dokinál azt mondta lehet hogy megfázás miatt van..mindent rendben talált viszont EKG-t nem csinált mert jó volt a vérnyomásom..
2014. febr. 20. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!