Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szklerózis multiplex-et...

Becsee kérdése:

Szklerózis multiplex-et diagnosztikáltak z egyik rokonomnál. Gyereket szeretnének vállalni, lehet valami baja a terhesség alatt romolhat az állapota, és a pici örökölheti?

Figyelt kérdés
2014. febr. 21. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Én értem félre?

Te a szklerózisban szenvedő rokonodtól szeretnél gyereket?

2014. febr. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A legkomolyabban mondom: eszébe se jusson gyereket vállalni, még örökbe se fogadjon senkit! ha van benne szeretet és szánalom egy kicsi lélek iránt, nem teszi tönkre. Az ő betegsége éppen elég lesz neki, mert az maga a pokol, amíg meghal. Ne tegyen tönkre egy kicsi gyereket azzal, hogy végignézeti vele, amíg szétesik a szervezete és meghal.


Igen, örökölheti.

2014. febr. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Talán ez a link segít abban, hogy támogasd-e, vagy ellenezd.


[link]

2014. febr. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első-te nem tudsz olvasni??? :-O

Ebbe a betegségbe nem szoktak belehalni, bár nem véletlen hívják ezer arcú betegségnek. Mindenkinél más-és más a lefolyás, van hogy évekig semmi panasz, van aki nagyon hamar lebénul. Az orvosával kellene ezt megbeszélnie, mennyire aktív a betegsége. Amit én olvastam erről, a terhesség alatt javult a betegek állapota. De sajnos ez tényleg annyira változatos, és egyénfüggő, hogy csak a Jó Isten tudja mi lesz a sorsa... :-(

2014. febr. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Arra reagálnék, hogy ebbe a betegségbe nem szoktak belehalni.


Sajnos nekem két ismerősöm is volt, aki belehalt. Az egyikük halála előtt 10 évig volt ágyhoz kötve. A betegség szörnyűsége, hogy a tudaton kívül minden más elpusztul. Teljesen ép tudattal elég nehéz.


A másik ismerősömnek volt két gyereke, neki a második baba születése váltotta ki a betegséget, mert rh összeférhetetlen volt, és nem kapta meg időben az ellenanyagot. Az orvosok legalábbis ezt mondták.

A közvetlen szomszédom volt, végignéztem a kálváriáját. 38 évesen halt meg. Addigra a gyerekek 18 és 16 évesek voltak.


Azonban azt hallottam, egy ismerősömtől, akinek a barátnője betegedett meg, hogy van valami új gyógymód, amivel azt hiszem 16 év alatt, de meg tudják gyógyítani a betegeket. Erről többet nem tudok, de az orvostudomány fejlődésével talán van esélye a rokonodnak egy élhetőbb életet élnie.

2014. febr. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Első-nem szeretnénk hanem szeretnének!

Második-köszönöm,hol tudnánk kutatásokat megnézni vagyis statisztikát h kinek mennyire romlik az állapota a terhesség alatt??tudna valaki linket bemásolni?

2014. febr. 21. 14:07
 7/8 anonim válasza:
Az én egyik ismerősöm szült gyermeket, már azután, hogy diagnosztizálták a betegségét. A gyermek jól van , a terhességet jól viselte, most már dolgozik, viszont az állapota kritikus. Napról-napra egyre jobban látszik a betegsége és ez úgy tűnik, hogy visszafordíthatatlan. Én személy szerint sajnálom a kisgyermekét, aki kitudja, hogy meddig élvezheti az édesanyja gondoskodó szeretetét. Amíg a babakocsiban tologatta csak, addig legalább tudott támaszkodva járni, de mivel titkolja a betegségét, amíg csak lehet, botot vagy egyéb eszközt szinte biztos , hogy nem fog használni. Most inkább csetlik, botlik, néha majdnem az elesés szintjén van, de ez a titkolózás rengeteg energiáját veszi el. Nem tartom jó ötletnek a gyermekvállalást, de mindenki másképp reagál erre a betegségre, úgyhogy saját maga és az orvosai döntéseit kell figyelembe venni.
2014. febr. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elég baj az valakinek, hogy megkapta ezt a szörnyű betegséget, nem hogy még a gyermekről is le kelljen mondania... Ma már simán vállalhatnak gyereket. Talán nem tudnak majd a gyerekkel hosszú évtizedeket tölteni, de az is lehet, hogy igen. És szerintem az együtt töltött idő minősége sokkal, de sokkal fontosabb, mint a mennyisége. Én azt olvastam egyébként, hogy nagyon kicsi arra az esély, hogy a gyermek is örökölje a betegséget.
2015. márc. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!