Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen vizsgálatokra kell...

Milyen vizsgálatokra kell menni ha valaki meg akarja tudni miért hullik a haja?

Figyelt kérdés
Már voltam vérvételen de ott nem találtak elterest...VALAKI SEGÍTSEN NAGYON KÉREM!!!!

2014. márc. 1. 14:29
 1/6 A kérdező kommentje:
Mostanaban nagyon fáradékony is vagyok álmos kedvetlen mint amikor valaki lázas és semmihez nincs kedve csak egész nap feküdni pedig régen pont h álig birtam megulni itthon most meg még az ülésben is elfáradok MI VAN VELEM????anyám egyik ismerőse mesélte h az ő lánya is ilyen volt fáradékony étvágytalan hullott a haja és azt mondta h neki valami gombák voltak a bélfalán de lehet h nem ezekkel a szavakkal már nem negyon emlékszem valami ilyesmi kérek mindenkit ha valaki tudja ez miért van SEGÍTSEN!!!
2014. márc. 1. 14:44
 2/6 anonim ***** válasza:

Gondolom az ismerősödnek candida gomba által okozott fertőzése volt. Előfordul, ha valaki túl sok szénhidrátot, cukrot fogyaszt, mert ez tökéletes táptalaj a gombák szaporodásának. Ilyenkor egy candida elleni diétát szoktak javasolni, azzal csökken a gombák száma és rendbe jön az illető.

De erre is célzott vizsgálatra van szükség. Illetve ha csak sima vérvételen voltál, ahol általános vérvételt csináltak, akkor abból sem derülhet ki feltétlenül minden, mert bizonyos betegségeket más-más vizsgálatokkal lehet kideríteni.

Esetleg hormonális okai is lehetnek a tüneteidnek.

Tovább kell csinálni a kivizsgálást.

2014. márc. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Én a vérvételt tudnám javasolni. Eltérés vagy vérvétel, és vérvétel között is . Egy részletes vérkép ( minőségi, mennyiségi ) és vérkémia is kell. Ezen felül nemártana egyeztetned a háziorvosoddal , hogy milyen szakterületet érinthet a dolog , és ő mit javasol .
2014. márc. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Fogorvosnál voltál? Ha van lukas fogad az is okozhatja. Illetve ha emésztési probléma van az is. Bocsi a kérdésért: milyen időközönként van eredmény? Napi egy a legideálisabb. A kétnaponta még elfogadható. Ha ennél jóval ritkább az is okozhatja.
2014. márc. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hasonlo problemaim voltak..menj endokriniologushoz!!! A hajhullas okat is megmondja es a faradekonysaget is...nekem vashianyom volt es hipofizis adenoma ami miatt a hormonok maskent termelodnek es meg faradtabb vagy, durva hajhullas, apro pattanasok, szedules, gyengeseg, ajulas.....

Sztem kerj oda egy idopontot mert a haziorvossal es nogyogyasszal tuti nem mesz semmire!!

2014. okt. 28. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
naponta ha csak 60 szál hullik ki, az normális. tegnap az RTL-en mondta a dr. Tóth. valamennyire mindenkinek hullik a haja, még egészséges embernek is, mert a hajszálaknak is van egy életciklusuk. aztán visszanőnek, csak lehet, h vékonyabb szálban és ritkábban változókorban.
2015. jan. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!