Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi történhet velem ha nem...

Mi történhet velem ha nem tartom be a diétát és még a gyógyszeres kezelést sem vállaltam?

Figyelt kérdés
Csökkentett glükóz toleranciám és inzulin rezisztenciám és még policisztás óvárium szindrómám. 1 hónapig csináltam a diétát 1 hete abba hagytam én ezt nem bírom, főleg nem egy életen át, 20 éves vagyok legrosszabb esetben is minimum 40 évig kéne csinálnom.
2014. márc. 3. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Cukorbeteg leszel és az sokkal macerásabb leszel. Pluszban ha ott se tartod be a diétát, durva következményei lesznek.
2014. márc. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De ha cukorbeteg lennék sem tudnám betartani...

Én nem tudok 3 óránként enni, főleg úgy hogy 14 éves koromig naponta 3x étkeztem utána elhagytam a reggelit. 16 éves korom óta max amit megeszek 1200 Kca.

2014. márc. 3. 23:05
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Durva cukorbetegség, inzulinozás. Pár év alatt érzéketlenné válnak a lábaid, Lehet sorban amputálni a lábujjakat, aztán szépen fölfelé. És persze a sok gyógyszerrel együtt jön majd a többi baj is, úgyhogy tuti nem élsz majd sokáig.

Inkább a diéta, nem?

2014. márc. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Amit az első ír. És talán teherbe se tudsz majd esni.

Én azt mondom próbáld meg újra, csak változtass kicsit a diétán. Ha túl szigorú, akkor nem tudod betartani... keress olyan nasit amit megenged a diétád (Update termékek pl), esetleg egy héten egy nap egyél nem diétásan.

Mire kialakul a cukorbetegség az még beletelik pár évbe, de addigra felszedsz vagy 30 kilót... a többi következményt gondolom ismered, levágott lábujjak és társaik...

2014. márc. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne 3 óránként enned? Inzulint kapsz? Mert ha nem, ennek az egyetlen jelentősége hogy egyszerre ne egyél sokat, de akkor lehet hogy amúgy se eszel sokat.
2014. márc. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekem pont az baj hogy azért nem bírom a diétát mert amit a diéta leír hogy mennyit kéne enni én maximum is csak felét szoktam enni. Nem bírok sokat enni lehet azért mert félek hogy elhízok és talán azért tartok itt ahol tartok. Tudom hogy ha tartanám diétát nem tudnék elhízni, de nekem legrosszabb hogy többet kell ennem a megszokottnál és ettől nem érzem jól magam (pl.:teltségérzetetérzek, stb) Tudom eléggé "hülyén hangzik" hogy az a bajom hogy ennem kell, de ezt soha nem érti meg aki nem járt az én cipőmben

2014. márc. 3. 23:18
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem kapok inzulint. Azért kell 3 óránként ennem állítólag hogy az inzulin ne tudjon teljesen lemenni...
2014. márc. 3. 23:20
 8/9 anonim ***** válasza:

És erre nem elég pl egy szem cukorkát enni két étkezés között? Vagy egy felet? Lehet hogy nagyon nagy hülyeséget írok, de ha az 1200kcal-os diétád szénhidrátszegény is, akkor még ha ki is alakulna a cukorbetegség, úgyse menne fel a cukrod mert nem is fogyasztod, tehát a szövődmények nem jelentkeznének.

Viszont a PCOS mellett tényleg nagyon nehéz teherbe esni, gondolom ez még nem aktuális, de később az lesz.

2014. márc. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó,az 1 ,de még a fél szem cukorka sem jó megoldás ilyenkor. sajnos az ilyen jellegű dolgokat el kell felejteni,csak időnként szabad lazulni. Kedves kérdező: csináld tovább a diétát,bírni fogod! 1 hónap nem nagy idő,miután az eddigi életedben mások voltak a szokásaid. Biztos,hogy egy darabig szenvedni fogsz,de MEG FOGOD SZOKNI! Viszont megéri! Gondold végig,ha ezt nem tartod be, az erek mellet tönkre megy a szemed,a veséd, fenyegető szívinfarktus,Stroke alakul ki. Ráadásul ,ha naponta esetleg többször inzulint kell adnod magadnak a diéta mellett,akkor tényleg az egész életedet ahhoz kell igazítanod! És ez nem csak egy lehetőség,ha nem tartod be a diétát,hanem így is lesz!
2014. márc. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!