Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » HPV okozta Papilloma műtét...

HPV okozta Papilloma műtét után, alkalmaznak még valamilyen gyógyszeres kezelést?

Figyelt kérdés

HPV okozta Papilloma műtét után alkalmaznak még valamilyen gyógyszeres kezelést?


Sziasztok.

Kb 3 hónapja náthás voltam, majd a nátha után láttam hogy maradt valami a torkomban. Olyasminek tűnt mint egy fertőzés, így aggodni kezdtem és elmentem a családorvosomhoz.


Ott felírtak egy másfél hetes penicilin kúrát napi 3 tablettával, beszedtem persze nem ért semmit.

Visszamentem ugyancsak a családorvosomhoz, aztán azt mondta ha ennyi pencilintől nem múlt el akkor biztosan egy fekély..

Ekkor már végképp rájöttem, hogy a családorvosom semmit sem tud mi lehet, és megnézettem egy szakorvossal.

A szakorvos rögtön megállapította, hogy papilloma és azt mondta el kell távolitani.

Még aznap leégették lézerrel.


Az a bizonyos elváltozás egy amolyan hús szerű darabka volt és mellette fehér foltok is megjelentek.

Lényeg azt leégették, és azt mondta a szakorvos, hogy minden rendben többet nemkell menjek.

Így aztán a családorvosomhoz sem mentem vissza, főleg ezek után hogy megtudtam HPV m van, mert a családorvosom minden rokonomnak elmondja, és akkor mindenki megtudja én meg nem szeretném, hogy kiderüljön.


A szakorvos nem mondta ki konkrétan hogy HPV de ha Papilloma akkor csak az lehet. (Gondolom)


Amiért leírtam mindezeket..

A műtét után ugyan a fehér foltok eltüntek és az a lógó izé is eltünt, mivel azt leégették, de a torkom azóta is piros.

Most kb úgy néz ki mind amikor kezdtem észrevenni, hogy valami nem tiszta.

Ennyire helyrejött a műtét után azóta így van.


A további kérdésem, hogy miért nem kaptam gyógyszeres kezelést a műtét után?

Miért nem mondta a szakorvos, hogy menjek vissza ellenőrzésre?

Nemértem..


Ha még volt valaki ilyen helyzetben kérem irja meg volte utókezelés?


Illetve szívesen fogadnék pár ötletet, hogy mit tegyek, mert hiába megműtöttek most méginkább aggódom, hogy azóta sincs teljesen helyrejőve a torkom.


Bocsánat, kicsit hosszú lett, de muszáj volt mindent leírnom..



#HPV #papilloma #papilloma a torokban
2013. júl. 21. 17:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Ohh, sajnálom a kérdés is bekerült a magyarázatba, mivel vágólapról másoltam be.
2013. júl. 21. 17:03
 2/6 anonim ***** válasza:
szia. szerintem inkább szűrésre menj el mielőtt visszamél a szakorvoshoz. hpv szűrésre valami maszekhoz. gyors viszont pénbe kerül. keress rá a neten. jaa, kerüld az orális szexet mert továbbfertőz a partnered. és a szex is csak ovszerben tanácsos mert akár a hüvelyben is lehetnek condylomák. mert ha hpv okozta akkor igy hivják. immunrendszererősités kell. c vitamin min. 1000 mg naponta. meg a biztonságos szex. ezzel a kettővel lehet befolyásolni a gyogyulást. vigyázz mert ha tényleg condyloma akkor gyakran nézesd meg magad nerr az daganatot is okozhat a szájban torokban gégében. jobbulást neked!
2013. júl. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
bocsi késő van. nem nerr hanem mert. :)
2013. júl. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szia.

Köszi, hogy írtál.

"szex is csak ovszerben tanácsos mert akár a hüvelyben is lehetnek condylomák."

Fiú vagyok :P


Közben megkérdeztem hozzáértőktől, és azt mondták nincs okom aggodni, mert a lerakódás nem attól van.

Mellesleg, meg igen kerülöm az orális szex et..

2013. júl. 27. 21:39
 5/6 anonim ***** válasza:
bocsi. biztos figyelmetlen voltam de nem vettem észre h.fiu vagy. :) de mi okozta a bajodat?
2013. júl. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát a papillomát a hpv okozta.

A hpv-t hát fogalmam sincs. Valahonnan összeszedtem sajnos.

2013. júl. 30. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!