Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A testvérem halláskárosult és...

Kérdező88779 kérdése:

A testvérem halláskárosult és valaki nem tud valami megoldást? Már műtötték mind 2 fülét. És nem járhat iskolába olyan mértékű a károsodás az egyik fülére 60% a másikra jól hall.

Figyelt kérdés

#iskola #hallás #megoldás #hallás károsult
2014. márc. 10. 11:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen károsodással miért ne járhatna iskolába?
2014. márc. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is halláskárosult vagyok. Az egyik fülem 40 a másik 70%-ban károsult. Mégis jártam iskolába, sőt rendes iskolába, majd gimnáziumba. Csaj szólni kellett a tanárnak, hogy az első padban üljek, hogy közel legyek a tanárhoz a hallásom miatt. Egyébként vannak nagyon jó hallókészülékek is ma már.
2014. márc. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem járhat suliba? Nálunk is van egy osztálytárs aki halláskárosult, mindkét fülére. (ő is 60%-ban)

Ezért nem is értem miért nem járhat.


Egyébként van iskola kimondottan síketeknek...de a tesód nem az.

2014. márc. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ezt én sem értettem először de az iskolában eltanácsolták a hallása miatt. De akkor törvényben is van gondolom mikor lehet valakit ez miatt eltanácsolni most ennek utána is nézek. Köszi .
2014. márc. 10. 11:54
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Az iskola nem tanácsolhatja el. Én panaszt tennék..
2014. márc. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Lóra fel, és látogassátok meg a megfelelő megyei referenst:


[link]


Minden papírt szkenneljetek be, és előtte küldjétek el neki emailben, telefonon egyeztessétek a küldéstis, és úgy beszéljetek vele élőben, ha szükséges.


Nálunk egy gyerekért átalakították az iskolát (látás sérült volt), ezután egy év múlva jött egy mozgássérült, és építettek egy liftet (egy nyár alatt, így szeptemberben kezdhette az iskolát zökkenő mentesen), olyan nincs, hogy simán eltanácsolja.

2014. márc. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Hány éves? Milyen iskolába szeretne járni?

Keressetek egy másik helyet, ahol jobban támaszkodnak a tankönyvi anyagra.

2014. márc. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
Indukciós hurok segíthetne, azzal ki lehetne hangosítani a tanárt a nagyothalló számára, de minden terembe kellene akkor egy. Neki meg kellene tanítani, hogyan használhatja ezt az eszközt. Segíthet valaki az osztályból, aki jegyzetel neki, és az alapján tanulhat.
2014. márc. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor, hogy a többiek akiknek jó a hallásuk. 60%-os hallás még nem jelenti azt, hogy tök süket a gyerek. Mint írtam nekem 70%-os az egyik fülem és 40%-os a másik fülem, vagyis én rosszabbul hallok mint a kérdező testvére. De az iskolában nem kell ehhez speciális hangszóró vagy egyéb kellék, sőt semmi át alakításra nincs szükség. Csak annyi, hogy a tanároknak hangosabban kell mondani a tananyagot. A suttogás vagy halk beszéd okoz gondot egy 60-70% -os halláskárosultnál.

Mondok egy jó példát, hogy érezzétek a különbséget.

Nálunk a tévé hangerőjét 80-ig lehet emelni. Ha a jó hallású családom hallgatja a tévét, ők max 20-ig hangosítják a hangerőt, ami nekem kábé úgy hangzik mintha zümmögnének. Nekem a tévét 60-ra fel kell hangosítani, hogy élvezzem is a hangját. (50 is jó, de akkor már minden idegszálammal figyelnem kell a hallottakra)


A kérdező testvére a másik fülére jól hall, így neki kevésbé károsult a hallása mint nekem. Én mégis jártam iskolába, gimnáziumba, és csak akkor éreztem kínosnak a rossz hallásomat amikor a tanár diktált. gyorsan, és hadarósan.. De vigasztalt, hogy mások se mindig érették..

2014. márc. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs. A tesód teljesen jól hall, ha 1 fülére semennyire se hallana a másikra meg teljesen jól akkor is. Hallókészülék is van. Valami hülyeséget írtál kérdésként.
2020. jún. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!