Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » (Újraélesztés) Az agy 4 perc...

(Újraélesztés) Az agy 4 perc oxigénhiányt bír ki károsodás nélkül, de ha a szívleállást követő 1-2 percen belül megkezdik az újraélesztést, akkor ugye nem károsodik az agy akkor sem, ha esetleg félóráig tart az újraélesztés?

Figyelt kérdés

2014. febr. 27. 01:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
kórházban vagy szájból szájba illetve orrba?
2014. febr. 27. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok mindentől függ.


Mit értesz újra élesztés alatt? Mert más az elsősegély nyújtás, és más egy kórház vagy mentőautó profi háttere, oxigén palackkal, egyebekkel.

2014. febr. 27. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Orvosi segédlettel injekciót is adnak, nem akarok hülyeséget mondani így hajnalban, de adrenalin injekciót szoktak adni. Meg nyilván mást is, ha tudják, mi okozza a problémát.
2014. febr. 27. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Elsősegélyt értettem: szájból szájba befúvás plusz mellkaskompresszió. Tehát nem kórházban.
2014. febr. 27. 04:22
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

3.válaszoló! Adnak adrenalint de azt azért, hogy a szívritmust újra helyreállítsák.

Elméletben nem károsodhatna az agy, de a gyakorlat nem mindig támasztja alá az elméletet sajnos. De 80%-ban nem károsodik az agy. Remélem tetszett.

2014. febr. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
De igen, sajnos akkor is van bizonyos szintű agykárosodás, hiszen mellkaskompresszióval nem lehet pl. 120/80-as vérnyomást elérni (az oxigént pedig a vérben lévő hemoglobin szállítja). Lélegeztetni pedig kórházi körülmények közti újraélesztésnél mindig 100%-os oxigénnel kell légútbiztosítással, amit ugye laikus körülmények közt nem lehet biztosítani. Fél órás újraélesztés elég sok idő, még intézményi körülmények közt is fellép agykárosodás... Sikeres újraélesztésről nem csupán a spontán légzés és keringés helyreállásánál beszélünk, hanem a tudat visszatérésénél.
2014. máj. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

Tisztelt Utolsó válaszoló!


80%-ot írtam. Tehát nem minden esetben károsodik az agy. 20%-ban. Nekem így tanították az egyetemen. Gondolom a minimális agykárosodást a professzor úr nem vette figyelembe. De akit eddig én reanimáltam sikeresen /laikus körülmények között, 2 embert/ és tartom velük a kapcsolatot, nem számolnak be agyi károsodásról. ESET kocsi körülményei között, csak 1 emberrel találkoztam akit sikeresen reanimáltunk, ő sem számolt be agykárosodásról.

2014. máj. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ahol én dolgozom, ott az a tapasztalat amit leírtam...
2014. máj. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Van bizonyos szintű agykárosodás... emiatt kell az intézményen kívüli újraélesztések esetén kontrollált hypothermiát végezni, melyet az újraélesztéstől számítva 6 órán belül meg kell kezdeni. Elsősorban a koponyát kell hűteni, a maghőmérsékletet kell 32-34 celsiuson tartani 24 órán keresztül a protokollnak megfelelően.

Most nem arról az esetről beszélek, amikor a tudat visszatér az újraélesztést követően (akkor természetesen nem kell), hanem azokról az esetekről, amikor a páciens a CPR-t követően még esetleg napokig lélegeztetésre szorul az intenzív osztályon.

2014. máj. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Előző voltam: és 3-nál jóval több újraélesztett beteg ellátásában részt vettem már.
2014. máj. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!