Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pattanás elleni megoldás?

Pattanás elleni megoldás?

Figyelt kérdés
17 éves kamasz fiú vagyok,lassan 18 és közepes pattanásos vagyok. Van időszak amikor csak 2-3 van és nem zavar, de a nehezebb napokon 10-20 zavaró is van(gyulladt,piros). Amikor csak tehetem egészségesen étkezem, nem eszek semmiféle tejterméket, csak vizet iszok és általában vega kajákat eszek, néha heti 1x húst(csirke). Egyébként sportolok is heti 2-3x, szóval erre se foghatom. Rendszeresen ápolom az arcom reggel és este tisztítóval, tonikkal és hidratálóval, de egyszerűen sohasem tudom őket teljesen eltüntetni. Persze tudom, hogy pont a korszak közepében vagyok, de én egyszerűen nem tudom azt felfogni, hogy nincsen valamilyen megoldás erre a problémára. Olyan válaszokat várnék, akik átélték ugyanezt és találtak valamilyen leginkább természetes gyógymódot/megoldást. Engem ez lelkileg nagyon meghat, már az öngyilkosság is megfordult a fejembe. Gondolkoztam az A-vitamin származékok(Roaccutan,Sotret) szedésén, de amiket olvastam róluk, hát eléggé elvették tőle a kedvem. Kérlek segítsetek!

2014. márc. 13. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Menj el egy bőrgyógyászhoz! A szakember biztosan megfelelő megoldást fog javasolni a problémádra. :)

Nekem nem volt ugyan túl sok pattanásom, de amikor volt patikában kapható 70%os alkohollal kezeltem a pattanást és közvetlen szűk környékét - mivel iszonyatosan szárítja a bőrt, ezért nagyon óvatosan kell kezelni! ... és nem mellesleg szörnyen tud csípni is... a fertőtlenítésen kívül nem tudok mást javasolni, fordulj szakemberhez! :)

2014. márc. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
régebben voltam már, felírt egy Bioderma nevezetű tisztító vizet meg hidratálót, de nem vált be. :( köszönöm a válaszod mindenesetre! :)
2014. márc. 13. 18:41
 3/4 anonim válasza:

Sztyui90 nevű felhasználó válasza:


az enyém 12 éve aknés, és baromira nem múlik el... kipróbáltam már annyi szart rá, hogy fel se tudnám sorolni, a roachután segítene csak, de azt meg a colitis ulcerosa miatt nem szedhetem...viszont a colitisre szedtem 2 hónapig szteroidot az mégjobban odavágott a bőrömnek... szóval nincs mese meg kell barátkozni a gondolattal, hogy egy genetikai selejtes hulladék testbe zárva kell valahogy boldognak lenni, ki hozom belőle a legjobbat, edzek folyamatosan legalább az alakom legyen normális, tudom hogy ezzel baromira nem segítettem semmit, de legalább vigasztaljon, hogy van aki szarabbul járt:)hagyd az öngyilkosságot a gyengéknek jah amúgy mi az hogy nem eszel húst? ne legyél hülye... ha sportolsz akkor meg főleg kell... én is betolok 30-40 dkg zöldséget naponta ami nem kevés, de azért ez nem helyettesíti a fehérjét... 24/f

2014. jún. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Remélem a legjobbakat, hogy egyszer végleg eltünnek! :)
2014. júl. 12. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!