Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS! Bélférges lennék?

SOS! Bélférges lennék?

Figyelt kérdés

Tegnap nagy WC után a székletem mellett egy kis fekete mozgó ,talán piócaszerű kis valamit láttam.

Nem figyeltem előtte a WC-t így nem tudom,hogy esetleg ott volt e előtte is. Nem a székletem környékén volt,hanem kicsit messzebb tőle.

Olvasgattam, általában fehér vagy sárgás színű bélférgeket írnak, én mégis teljes pánikba vagyok, undorodom magamtól, nem merek pisilni sem, az idegességtől meg aztán kb 1 hétig nem fogok WC-re menni. Orvoshoz sajnos maximum jövőhéten van lehetőségem elmenni.

Azóta természetesen az összes jelet észlelem magamon (hasfájás,viszketés) ,de kétlem, hogy ezek előtte is lettek volna. Nem is emlékszem bármire olyasmire,ami kiváltó ok, betegeskedem pár napja,de a családom többi tagja is.


Köszönöm a segítséget előre is!

20/L



2014. márc. 18. 08:07
 1/4 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem nem vagy férges. A székletben többnyire csak akkor jelennek meg amikor már "hajtják" őket gyógyszerrel. Addig csak a viszketés, hasfájás szokott jelentkezni. És ahogy írtad is a bélféreg többnyire fehér vagy sárgás színű. Emellett a székletBEN szokott lenni, nem mellette.

(Persze nem vagyok orvos, szal bármi lehet, de szerintem nyugodj meg)

2014. márc. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%
Szia! Nekem nem volt, de többen mondták, hogy házilag is lehet kezelni: egyél meg annyi fokhagymát, amennyit csak tudsz! pl. fokhagymás tejfölös öntet, avokádókrém, fokhagymás pirítós, vagy egyszerűen csak magában. Tökmag is jó rá, rágd meg alaposan.5-5 dkg bengekéreg, ezerjófű, izsópfű, tárnicsgyökér és ürömfű keverékéből 2 evőkanálnyit főzünk fél liter vízben. 1-1 csészényit fogyasztunk belőle reggel éhgyomorra és este lefekvés előtt: ezt a neten találtam, ez is jó elvileg. És ne fél őket kikakilni, mert csak így vethetsz véget nekik, ha kijönnek! A fokhagymától sok kijön majd, de az a lényeg. Sok sikert hozzá, és kitartás!
2014. márc. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért nem ártana egy székletvizsgálat.
2014. márc. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nézzed továbbra is a székleted. Bármi ha mozog benne akkor azonnal orvos!


[link]

2014. márc. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!