Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet dyslexia felmérésre 18...

Lehet dyslexia felmérésre 18 alatt gyerekként menni?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen megy a hangos olvasás, lassan és néhány szót pl. hogy copf, nylon nagyon sokáig kb. 10 másodpercig tart hangosan kiolvasnom.

Nagyon gyakran cserélek fel, hagyok ki betűket, nagyon gyakran írok le egy szótagot többször is egy szóban. Ilyenkor sok idő kell, hogy megtaláljam a szóban a hibát, egy szóban legtöbbször ugyan az a rossz.

Nagy tásaság előtt, ha betanult szöveget kell mondani meg se tudok szólalni, de ha most kell valamit kitalálni akkor könnyedén megy.

Ha magamban olvasok akkor van, hogy oldalakat többször is el kell olvasnom, mert fogalmam sincs miről volt szó.

Nagyon-nagyon nem tudok verset tanulni(más memoriterekkel nincs ennyire gond) egy versszakot könnyedén megtanulok, de ha már van kettő akkor órákat is igénybe vehet, mivel egyet megjegyzek következőre átmegyek akkor elfelejtem az előzőt aztán megint az elsőt tanulom stb.

Először is, ha valaki tudja, hogy ezzel már elkéne-e mennem kivizsgálásra avagy sem az kérem írjon.

Ha van egy fontos tünet amit nem modntam, akkor azt is mondjátok, mert lehet kifelejtettem valamit



2014. márc. 18. 23:05
 1/1 anonim ***** válasza:
Nevelési tanácsadó, de az igazgató javaslatát kell vinni, amit a szaktanárok (pl magyar, idegen nyelv) véleményére alapoz.
2014. ápr. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!