Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Huszon éves fiú vagyok. Ha...

Huszon éves fiú vagyok. Ha nem kaptam meg a védőoltásaimat gyerekként és ez kitudódik, kényszeríthetnek rá hogy beadják?

Figyelt kérdés
a szüleim döntöttek így, és megbeszélték a gyermekorvosommal.
2013. febr. 24. 22:05
 1/7 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Nem tudom, de szerintem szerencsésnek mondhatod magad.
2013. febr. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát, ez érdekes. Volt a Frizbiben egyszer egy anyuka, aki arról beszélt, hogy a kislányának komoly baja lett az oltástól, mégis kötelezik, hogy beadassa a többit is. Vannak, akik vallási vagy egyéb okokból nem akarják beadatni, abból is mindig balhé van. Emlékszem, nálunk volt, hogy az osztállyal mentünk oltásra, vagy a suliba jöttek minket beoltani. Azt ilyesmit hogyan kerülted meg? Jó, tegyük fel, hogy megúsztad (bár az ilyet nem egyszerű...). Hogy beadhatják-e utólag? Passz, én jobban aggódnék amiatt, hogy elő fogják venni anyukádat, hiába vagy már nagykorú.

24/N

2013. febr. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom,hogy NEM kényszeríthetnek.
2013. febr. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem adathatják be ha nem egyezel bele, nagykorú vagy te rendelkezel a testeddel. A szüleidet már rég elővették volna ha kitudódik, szerintem már ezen sem kell aggódni, mert elévült. Nekem sok okom van kételkedni az u.n. modern orvoslásban, de ha egy valódi sikerörténete van, akkor az az aktív vakcináció, u.h. nem tudok az oltások körüli hisztivel egyetérteni.
2013. febr. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
úgy "kerültem" ki, hogy anyukám megmondta hogy nekem a háziorvosom adja be, ennyi történt.
2013. febr. 24. 23:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerencsés vagy. De nem azért, mert nem kaptad meg a védőoltásod, hanem mert megúsztad azokat a nyavalyákat, amik ellen adják, és amiknek hála 90%-os volt a csecsemőhalandóság a történelem nagy részében (illetve még ma is az a harmadik világban). A te és a szüleid mázlijára a népesség nagy része nem ilyen hülye így nem igazán volt kitől elkapnod a torokgyíkot vagy a gyermekbénulást.

(Azért ha megszúrod magad egy rozsdás szöggel szólj nekik, hogy kéred a tetanusz ellenit. Biztos, ami biztos.)

2013. febr. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az oltás mellett érvelőknek és az oltást ellenzőknek is javaslom Neil Z.Miller "Védőoltások" c.könyvét.Az emberek pedig azért "nem ilyen hülyék" ahogy az előző válaszoló fogalmazott,mert nem gondolkodnak önállóan a témában,hanem sodródnak az árral,nem kérdeznek.
2013. febr. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!