Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet Raynaud-szindróma,...

Ez lehet Raynaud-szindróma, ilyen fiatalon?

Figyelt kérdés
Olyan furcsa betegségek kezdődtek nálam tavaly, elkezdtek a lábujjaim lilulni, főként esténként és amikor hideg volt, bedagadtak teljesen, cipőt nem bírtam felvenni. Idén folytatódott a kálvária, az ősszel újabb lábujjdagadás, télen a kézujjaim bedagadása, úgy hogy teljesen megmerevedtek az ujjaim, továbbá ha a lábam nagyon fázott, hófehérré váltak és nem múlt el csak egy idő után, a lábujjak lilulása továbbra is megmaradt. Annyira nem bírom a hideget, vigyázni kell mindenemre, hogy nem legyen baja, mintha teljesen vékony lenne a bőr a végtagjaimon vagy nem tudom. Mi lehet ez? Gondoltam a Raynaud betegségre, vagy hideg allergiára vagy egyszerűen csak azért van mert nagyon vékony vagyok. Lehetséges volna? 20 éves lány vagyok
2014. márc. 22. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen lehet, és egy csomó minden állhat a hátterében. És igen, akár ilyen fiatalon is. Kérj mielőbb szakavatott segítséget.
2014. márc. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mármint minek lehet a hátterében? ezeknek a tüneteknek valami egészen más magyarázata vagy a Raynaud betegségnek? Majd másjusba ha vée a sulimnak tervezem kivizsgáltatni magamat de úgy is rá tudnak jönni hogyha nem tudok semmi tünetet mutatni? mert ezek általában csak télen vannak.
2014. márc. 25. 16:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Emiatt ne aggódj, vannak provokációs tesztek, így évszaktól függetlenül ki tudnak vizsgálni. Ha teheted, javaslom, hogy minél előbb lépj, és ne várd meg a május végét. A jelenség hátterében rengeteg minden állhat, ezért is lenne fontos, hogy mielőbb segítséget kérj. Közérthetően itt: [link]
2014. márc. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajnos muszáj megvárnom, most már nem nagyon szeretnék hiányozni, ez meg azzal jár, mire elküldenek mindenhova főleg itt a közelünkben nincs is nagyon normális orvos, el kell mennem valami nagyobb városba.
2014. márc. 26. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!