Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyomorfekélyem volt 8 évvel...

Gyomorfekélyem volt 8 évvel ezelőtt és azóta a Lansone, majd Lansacid nevű gyógyszereket szedem folyamatosan. A kérdése, az, hogy okozhat-e problémát, ha valaki évtizedekig gyomorsavtermelést gátló gyógyszert szed?

Figyelt kérdés

2014. márc. 23. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:

nem tudom pontosan miket, ott van a hasznűlati utasítás, olvasd el, de a sok gyógyszer gyomorfekélyt szokott okozni.


próbáld ki a probiotikumos kezelést, általában az orvosok vakon írogatják fel a gyomorsavlekötőt, holott sokszor nincs is rá szükség.

van refluxod vagy laza büdös székleted?

2014. márc. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
étrendváltás se lenne rossz, főleg ha kávézol kólázol dohányzol meg ilyenek.
2014. márc. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nincs a felsoroltak közül semmi, csak, mindig amikor megpróbálom elhagyni a gyógyszert, komoly gyomorsavproblémáim lesznek, ezért újra szednem kell. Nem kávézom, nem dohányzom, egészségesen táplálkozom. :S
2014. márc. 23. 13:45
 4/5 anonim ***** válasza:
probáld a savad csökkenteni, úgy hogy nem iszol kávét, teát, nem eszel zsíros ételt. egyél piritóst, mert az felszívja a savat. sok csoki sem jó. szénsavas üditőket kerüld. egyél főtt krumplit.
2014. júl. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, már azóta utánajártam, ezek az ún. protonpumpa gátlók, amit én is szedek, ezekről nagyon nehéz leszokni, de próbálkozom.
2014. júl. 13. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!