Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért véres a székletem, és...

N3RO69 kérdése:

Miért véres a székletem, és miért változott az időpont?

Figyelt kérdés
Nem rég kezdődött ez az egész! Volt egy betegségem kb 3 hete,amiben 2 napig hánytam(2. nap epét) folyamat hányingerem,és persze alig birtam enni. A wc re nem mentem kb 4 napig. Aztán jött a hasmenés,de az is gennyesnek tűnt. Az óta megváltozott a székelés. 2 hétig 2-3-4 naponta mentem Wc-re,mikor régen naponta mentem. az utolsó hétbe,kb tegnap előtt,meg ma már véres volt a széklet. A problémát én sem tudom,de régebben kicsit véres volt a Wc papir. Tudom ez aranyér tünetek,de vér jött a széklettel együtt és ott volt a wc be. Miért van ez,és miért nem tér vissza a napontai wc-re járkálás?

2014. márc. 23. 22:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Volt orvosi vizsgálat ? Az egész egy kiterjedt vastagbál hurutra utal. Ennek sok oka lehet, de székletvizsgálatot kellett volna végezni, mert lehet salmonellozis is, ami magától nem műlik el, hatásos gyógyszeres kezelés kell. El kell dönteni, hogy a vastagbél melyik szakaszából származik a vér, egyáltalán a székletnek mely részében van. Aranyeres vérzésnél a végbélnyílás fáj, véres vastagbél hurutnál az egész hastájék. A vérzés milyensége sem mindegy, mert világos piros vérzés alsóbb szakaszokra jellemző, míg távolabbi szakaszokról érkező sötétvörös és alvadt is lehet. Mindenesetre Bolus adstringes tabletta segíthet, de nem oldja meg véglegesen a gondot., mert ilyen hosszan tartó hurut más megoldást kíván.
2014. márc. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem jártam orvosi vizsgálaton. Egészen érdekes,de nem érzek különös fájdalmat sehol se. A vér egészen piros,és olyan mintha úszna,és keveredne a vizzel. A másik,hogy járok konditerembe,általába azért is aranyér jelenik meg...Az van még,hogy úgy érzem mindig,hogy tele vagyok széklettel,és nem jön ki az összes. Úgy értve,mikor megyek hosszútávú wc re,akkor nem az összes ürüléket adom le. Már azon gondolkodtam,hogy beveszek egy hashajtó pirulát,jó ötlet lenne,vagy hanyagoljam?
2014. márc. 23. 23:03
 3/3 A kérdező kommentje:
És a vér az egészen világos
2014. márc. 23. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!